Nogomet Sport

sbtr-19112015
ŠIROKI BRIJEG – U sklopu 16. kola Premijer lige BiH, na stadionu Pecara u Širokom Brijegu, gostovala je ekipa NK Travnika.

Iako je kiša neumorno padala od ranog jutra i fino namočila teren, očekivali smo da će tako biti i s golovima.

Osim četiri gola koja su pala na utakmici, dosta je bilo padova i izležavanja od strane gostujuće momčadi koja je prikupljala svaku minutu da zadrži ili možda da zbuni domaćina.

Prvi zgoditak u devetoj minut postiže kapetan NK Široog Brijega, Wagner te svojim 11. golom u sezoni dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0, i taj rezultat drže do 22. minute kada je dosuđen jedanaesterac za Travnik, kojeg je u gol pretvorio kapetan Feđa Dudić, da bi nakon toga Travničani držali rezultat od 1:1 s kojim odlaze na odmor.

U nastavku utakmice igra postaje još više “gnjecavija” i svako malo se dosuđuje faul ali nogometaši Širokog stišću sa svih strana i uz nekoliko odličnih prilika pokušavaju doći do nova tri boda, što im se već isplatilo u 72. minute, kada je loptu u mrežu spremio Krstanović za vodstvo od 2:1.

Pred kraj susreta obje momčadi pokušavaju iskoristiti priliku, svatko na svoju stranu, no deblji kraj izvlači Germain Kouadio i u 88. minuti na sjajno dodavanje suigrača kroz “šumu” nogu nogometaša Širokog Brijega, ubacuje loptu u Soldinu mrežu za konačnih 2:2.

Nakon utakmice treneri su dali svoja gledišta utakmice gdje šef stručnog stožera Širokog Brijega Slaven Musa nije krio svoj nezadovoljstvo što samom igri, rezultatu kao i igračima koji nisu u stanju zadržati vodstvo od 2:1 do kraja susreta ako već planiraju biti prvaci.

Trener ekipe iz Travnika Almir Memić po reakciji je više nego iznenađen, jer kako je kazao da su došli u Široki da se nadigravaju sa “šampionom jesenjim” i na kraju s obzirom na obostrane prilike obiju momčadi, rezultat je realan, zaključio je Memić.

Premijer liga, 16. kolo:

Široki Brijeg – Travnik 2:2 (Wagner 9′, Krstanović 72′ – Dudić 22′, Kouadio 88′).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Krstanović, Ivanković, Wagner, Menalo, Sesar, Brekalo, Karačić, Bralić, Crnov, Marković.

TRAVNIK: Nurković, Hasanhodžić, Aleksić, Jašarević, Zajmović, Dudić, Mekić, Kouadio, Kovač, Smajić, Čivić.