VIDEO – FOTO: Trener Olimpica promukao, trener Širokoga najavio kraj borbe za prvaka BiH!

Nogomet Sport
Sirokiolimpic 13052015 8

ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Širokog Brijega i Olimpica remizirali su (1:1) u susretu 27. kola Premijer lige BiH čime su Širokobriježani pali na 4. mjesto poslije čega im je još više upitan plasman na međunarodnu scenu.

Očajan meč su prikazala ova dva tima na Pecari. Očigledno je bilo da se karte ne otkrivaju pred susrete u finalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Sirokiolimpic 13052015 5

Tek poneki šut je viđen na ovom meču. Širokobriježani su imali nešto veći posjed lopte, a usprkos lošem nastupu u 74. minuti domaći dolaze do prednosti.

Goran Zakarić odlično prolazi po desnoj strani, upošljava Wagnera, kojem nije bilo teško da postigne gol za vodstvo od 1:0.

Ipak, u 85. minuti gosti su poravnali. Brazilac Pereira je pogodio za konačan rezultat susreta od 1:1.

Na pres konferenciji nakon utakmice treneri Širokog Brijega i Olimpica su bili složni da je neodlučeno najrealniji ishod.

Nogometaši Širokog Brijega su ispali iz utrke za prvaka i prema riječima trenera Sliškovića sada će razmišljati o finalu Kupa u kojem žele bit išto svježiji i odmorniji.

Više u video prilogu …

[wpdevart_youtube width=”800″ height=”550″ autoplay=”0″ theme=”dark” loop_video=”0″ enable_fullscreen=”1″ show_related=”1″ show_popup=”0″ thumb_popup_width=”213″ thumb_popup_height=”128″ show_title=”1″ show_youtube_icon=”1″ show_annotations=”1″ show_progress_bar_color=”red” autohide_parameters=”1″ set_initial_volume=”false” initial_volume=”100″ disable_keyboard=”0″]YtZNC8cvDOI[/wpdevart_youtube]

Široki Brijeg i Olimpic odmjerit će snage na Pecari za sedam dana u prvoj utakmici finala Kupa BiH.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, I. Džidić, Barišić, Ćorić, Zakarić, Wagner, Kožulj (65. Kožul), Karačić (68. Menalo), Plazonić, Kresinger (85. Peko), Marković. Trener: Slišković.

OLIMPIC: Hamzić, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Bogičević, Figueiredo, Gligorov (90. Imamović), Handžić, Osmanagić (81. Pandža), Jusufović (89. Čomor). Trener: Varešanović.