VIDEO- FOTO: Juniori Sarajeva savladali Široki Brijeg u prvoj utakmici finala Kupa BiH

Nogomet Sport

ŠIROKI BRIJEG – Juniori Širokog Brijega i Sarajeva danas su na Pecari odmjerili snage u prvoj utakmici finala Kupa BiH u konkurenciji juniora.

Igrači Sarajeva su bili vidno bolja ekipa na terenu u prvom poluvremenu, iako su nogometaši Širokoga imali nekoliko izglednih prilika ali su lopte odlazile iznad ili sa strane golmana Trifkovića.

Pred sam kraj prvog poluvremena u 40. minuti Tarik Handžić postiže prvi gol za Sarajevo, da bi u samom finišu Nemanja Anđušić zabio drugi gol Kožulu i odveo svoju ekipu na odmor s dva gola prednosti.

Drugo poluvrijeme je donjelo neke zamjene u redovima domaćih igrača, tako da je igra malo živnula s obje strane, gdje je bilo dosto i prekršaja te pokoja “iskra” među igračima na terenu. No sve u svemu, nogometaši Sarajeva su uspjeli zadržati bodovnu prednost, gdje će za sedam dana u Sarajevu braniti velikih 2:0 sa gostujućeg terena.

NK Široki Brijeg: Kožul, Zovko, Šaravanja, Lončar (87′ Šudić), Čović, Sabljić (54′ Bondža), Čolak, Leko (46′ Prekpaljaj), Doći (62′ Primorac), Stanić, Matić (78′ Kovačević).

FK Sarajevo: Trifković, Rastoder, Zeljković, Herić, Burović, Handžić (77′ Jezerkić), Mujakić (52′ Avdić), Kadušić, Vazda, Tahiri (83′ Pidro), Anđušić.