VIDEO – FOTO: Drinovci i Mladost remizirali na otvaranju Međužupanijske lige

Nogomet Sport

GRUDE – Nogometaši širokobriješke Mladosti, klub koji je tek nedavno osnovan, ove nedjelje imao je službenu premijeru odigravši utakmicu 1. Kola Međužupanijske lige u Drinovcima s istoimenim domaćinom.

Mladostaši su priželjkivali i prvu pobjedu, no nisu je ostvarili, ali nisu ni razočarali budući da su protiv vjerojatno najtežeg suparnika u ovom rangu natjecanja odigrali neodlučenih 1:1 na njegovom terenu.

Gosti su imali početak kao iz snova s obzirom da su poveli već u 3. minuti. Ilija Skoko je probio lijevu stranu i uputio oštru prizemnu loptu u šesnaesterac Drinovčana, a Josip Bošnjak se našao na pravom mjestu i zabio u mrežu nemoćnog Ivana Pandžića.

Domaćin je ipak brzo konsolidirao svoje redove, pa je ubrzo stiglo i izjednačenje, a “uspavanost” obrane Mladosti koristi Tomislav Radić i lijepim lob udarcem poravnava na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena prisutna publika, njih oko 150, a moramo kazati bar 50 su ih bili navijači ili simpatizeri Mladosti, gledali su igru između dva šesnaesterca bez nekih većih prilika, premda je nakon jednog ubačaja iz prekida malo nedostajalo da vratar Pandžić i po drugi put bude matiran.

U nastavku dvoboja bolja igra iskusnijeg domaćina, jer je obrana na čelu s negdašnjim igračem Širokog Brijega Nikolom Šimićem zatvorila prilaze svom golu, dok se sve više prijetilo suparničkom golu.

Kao plod takve igre u 55. minuti je stigao i kazneni udarac kojeg je načinio vratar Danijel Ćavar nepropisno zaustavivši strijelca Radića. Zdravko Erkapić je namjestio loptu na bijelu točku i gađao lijevi kut gostujućeg vratara, ali se Ćavar sjajno ispružio i izvrsnom obranom spasio svoj gol.

Vratar Mladosti je do kraja utakmice u još dva navrata odlično intervenirao, a pri jednom udarcu domaćih iz daljine saveznika je imao i u gredi. Ostalo je neodlučenih 1:1, a kako se čini gosti su ovakvim epilogom bili zadovoljniji, jer su se ipak s teškog gostovanja vratili neporaženi što je bio i cilj u njihovom prvom službenom nastupu.

GRUDE (DRINOVCI) – Stadion Boljava. Gledatelja: 150. Sudac: Franjo Lasić (Mostar). Igrali: Drinovci – Mladost 1:1 (1:1). Strijelci: 0:1 Bošnjak (3), 1:1 Radić (9). Igrač utakmice: Danijel Ćavar (Mladost).

DRINOVCI: Ivan Pandžić, Ivan Grubišić, Zdravko Erkapić, Ivan Gadže, Nikola Šimić, Hrvoje Jurić (od 64. Josip Glavaš), David Pandžić, Tomislav Radić, Petar Eljuga, Martin Grubišić (od 78. Marko Jasak), Dario Kurtović. Trener: Radomir Tomas.

MLADOST: Danijel Ćavar, Josip Perko (od 60. Ivan Hrkać), Stipe Ćorić, Ivan Barać, Antonio Karačić, Pero Marušić, Andro Hrkać, Ilija Skoko (od 31. Mate Ćavar), Matej Ćorić, Tomislav Pinjuh (od 78. Josip Crnjac), Josip Bošnjak. Trener: Anđelko Marušić – Đela.

[wpdevart_youtube width=”800″ height=”550″ autoplay=”0″ theme=”light” loop_video=”0″ enable_fullscreen=”1″ show_related=”1″ show_popup=”0″ thumb_popup_width=”213″ thumb_popup_height=”128″ show_title=”1″ show_youtube_icon=”1″ show_annotations=”1″ show_progress_bar_color=”red” autohide_parameters=”1″ set_initial_volume=”false” initial_volume=”100″ disable_keyboard=”0″]nkHFhna0g5w[/wpdevart_youtube]

Napomenimo još i to kako je drugom susretu 1. Kola MŽNL-e Junak je u Srđevićima s visokih 7:0 porazio momčad Šatora iz Glamoča, dok je NK Bužan bio slobodan.

drinovci mladost 20092015 33

Mladost će sljedeće nedjelje (27. rujna) na igralištu SRC-a “Musa-Karačić” ugostiti Junaka u utakmici 2. Kola, početak je u 15.30 sati, a ulaz je slobodan kao i na svim ostalim domaćim utakmicama Mladostaša u ovoj sezoni.