VIDEO (FOTO): Danijel Prekpaljaj i Mario Mikulić – Pavo srušili lidera drugoligaškog juga

Nogomet Sport

GRUDE – Prvenstveni lider je kapitulirao na Elić Luci. Gruđani su u susretu 15. Kola Druge lige FBiH – Skupina Jug pred stotinjak nazočnih posjetitelja savladali momčad vodećeg Tomislava 2:0 i time polusezonu okončali s 20 prikupljenih bodova izborivši plasman u središnjem dijelu poretka, dok je Tomislav usprkos ovom porazu ostao vodeći, ali nakon posljednjeg kola jesenske polusezone sa samo bodom više u odnosu na drugoplasirano Brotnjo.

hnk grude tomislav 15112015 8

Mreže su mirovale u prvih 45 minuta, premda su povremeno prijetili i jedni i drugi, no na gol se čekalo do 47. minute kada je za domaćine dosuđen slobodan udarac na kojih 30 metara od suparničkog gola. Loptu je namjestio Mario Mikulić – Pavo, snažno i precizno šutirao, gostujući vratar je odbio, a na pravom mjestu se našao Danijel Prekpaljaj i pogodio za vodstvo Gruda, te svakako veliko veselje među suigračima i navijačima.

Nedugo nakon toga Tomislav je u jednom napadu imao dvije stopostotne prilike, ali je vratar Gruđana u oba navrata majstorski reagirao i spasio svoju momčad.

hnk grude tomislav 15112015 6

Igrala se 55. minuta kada gosti ostaju bez jednog igrača zbog crvenog kartona, a desetak minuta prije kraja bez još jednog, te u završnicu susreta ulaze s dva igrača manje, no usprkos tome napadaju tražeći taj izjednačujući gol, no umjesto izjednačenja dogodio se drugi gol Gruđana.

Izboren je slobodan udarac na lijevoj strani, Logara je uputio centaršut pred gostujući gol gdje Mario Mikulić – Pavo, bez sumnje najbolji pojedinac susreta, glavom velemajstorski lobuje vratara gostiju i postavlja konačnih 2:0.

Uslijedilo je veliko slavlje domaćih igrača u svlačionici, pjevalo se i veselilo, oduševljenje nije krio ni šef stručnog stožera Zoran Bubalo, a fešta je kasnije nastavljena i u lokalnom kafiću Jimmy Woo, gdje se igrači i navijači ovog kluba u posljednje vrijeme konstantno okupljaju, dakako kada nema utakmica i treninga.