Nogomet Sport
nk_siroki_brijeg_fk_drina_31102015

ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Širokog Brijega u današnjem 14. Kolu Premijerlige BiH, dočekali su posljednoplasiranu Drinu, kojoj baš i ne ide ove sezone u PL BiH, i koju su lakoćim “pregazili” i kući poslali, utrpavši im pet zgoditaka u mrežu.

Seriju pogodaka na Pecari započeo je u 15.minuti Luka Menalo, nakon 15-ak minuta zgoditak postiže Ivan Krstanović, u 42. minuti gosti ostaju bez Dejana Popovića koji je dobio izravni crveni karton nakon što je kao posljednji igrač obrane nepropisno zaustavio Juru Ivankovića u idealnoj prilici za pogodak. Na odmor od prvog poluvremena odlazi vodstvom širokobriježana sa rezultatom 2:0.

U nastavku drugog poluvremena domaćini nastavljaju dominirati terenom te u 52. minuti Wagner zabija treći zgoditak na utakmici. U 74. minuti na scenu stupa Ivan Buhač i povisuje na 4:0, minutu kasnije mrežu domaćina pogađa Nikolić, kako bi krajem susreta u 89. minuti, goste “matirao” ponovno Buhač sa drugim zgoditkom na utakmici i širokobriježanima osigurao visoki 5:1, kao i izbijanje na drugo mjesto na tabeli.

Nakon susreta, treneri obiju momčadi su dali svoja viđenja prikazanim na terenu svoje momčadi:

NK Široki Brijeg – FK Borac 5:1

STRIJELCI: 1-0 Menalo (12), 2-0 Krstanović (31), 3-0 Wagner (49), 4-0 Buhač (74), 4-1 Nikolić (75), 5-1 Buhač (89).

Crveni karton: Popović (42).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Barišić, Ćorić (46. Marković), Krstanović (56. Baraban), Ivanković, Wagner, Menalo (70. Buhač), Sesar, Brekalo, Bralić, Crnov.

DRINA: F. Erić, B. Erić, Ivanović, Lalić, Kikić, Jakšić, Vasić (58. Nikolić), Stojanović (78. Šinik), Čulum, Popović, Antelj (64. Petrović).