Sloboda doživjela poraz, košarkaši Širokog nastavljaju borbu za vrh tabele

Košarka Sport

Hkk široki jilly 26092015 19
ŠIROKI BRIJEG – U derbiju 6. kola Lige 12, košarkaši Široki su na Pecari nanijeli poraz Slobodi rezultatom 76:57 i tako nastavili trku sa Sparsom za vrh tabele Lige 12.

Od početka susreta vidjela se borbenost domaćina na terenu gdje nisu dozvoljavali gostima da prevladaju terenom, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 41:30.

U trećoj četvrtini košarkaši Široko preuzimaju dominaciju i samo povećavaju koš razliku (21:9) tako da je Sloboda u posljednju četvrtinu ušla sa zaostatkom od 23 poena. Tuzlaci su do kraja za četiri poena smanjili razliku, a konačan rezultat bio je 76:57.

Sa 13 poena najbolji strijelci za Široki bili su Jure Zubac i Andrija Ćorić, dok je u redovima Slobode 14 poena ubacio Mihailo Sekulović.