Široki Brijeg pobjedom nad Radnikom iz Bijeljine preuzeo vrh tabele PL BiH

Nogomet Sport

radsir7112015
BIJELJINA – Široki Brijeg je u 15. kolu Premijer lige BiH u Bijeljini upisao minimalnu pobjedu (1:0) protiv Radnika te je s ova tri boda preuzeo vrh premijerligaške ljestvice. ”Plavo-bijeli” su tako nastavili pobjednički niz protiv Radnika, a ovo im je bila šesta uzastopna pobjeda.

Prvo poluvrijeme nije donijelo izglednije prilike na utakmici, a jedino vrijedi izdvojiti promašeni jedanaesterac Ivana Krstanovića iz 42. minute. Krstanovića je u kaznenom prostoru srušio domaći branič, a upravo je on izveo jedanaesterac te promašio cijela vrata.

U nastavku susreta gosti su zaigrali puno bolje te imali terensku inicijativu, no teško su dolazili na gostujućih vrata.

Na pogodak se čekalo do 75. minute kada je za vodstvo, a na kraju će se ispostaviti i za pobjedu, pogodio Ivan Baraban. Mate Pehar je snažno pucao s vrha šesnaesterca, vratar Radnika je obranio, no lopta se odbila do Barabana koji ju je bez problema pospremio u mrežu.

Radnik je nekoliko minuta prije kraja mogao doći do izjednačujućeg pogotka. Domaći su izveli korner, lopta je preletila vratara Soldu, a igrač Radnik je pucao glavom i pogodio vratnicu.

Široki Brijeg je ovom pobjedom preuzeo vodeće mjesto na premijerligaškoj ljestvici s 31 bodom. Bod manje ima drugoplasirani Zrinjski, a trećeplasirana Sloboda ima 28 bodova, a upravo se ova dva kluba u nedjelju sastaju u Tuzli.