Rukometašice Katarine bolje od djevojaka iz Ljubuškog

Ostali sportovi Sport

hzrkizvidac zrinjski 04102015
MOSTAR – Rukometašice Izviđača doživjele su drugi uzastopni poraz, ovaj put poražene su u Mostaru od ekipe Katarine.

Očito da rukometašice Izviđača nemaju snage ni dovoljan broj kvalitetnih igračica, da u tri dana odigraju dvije teške gostujuće utakmice. Igru Izviđača u Mostaru obilježio je neuobičajen veliki broj tehničkih pogreški i promašaja.

Koliko toliko prvo poluvrijeme su odigrale korektno, imale su rezultatsku prednost do same završnice, kada su rukometašice Katarine uspjele postići dva uzastopna pogotka i otići na odmor s golom prednosti (16:15). U drugog poluvremenu domaće rukometašice su uspjele stići do osjetnije prednosti u 41. minuti (21:17), da bi u 50. minuti imale prednost od šest pogodaka (24:18), gdje je praktično utakmica bila riješena. Nada da bi se ipak moglo nešto više učiniti ukazala se u 56. minuti kada su rukometašice Izviđača stigle na dva pogotka zaostatka, međutim, uslijedila su dva uzastopna pogotka domaćih rukometašica i time je stavljena točka na ovaj susret.

U ekipi Izviđača po običaju najefikasnija je bila Marija Boras s deset pogodaka dok je Anja Tambić postigla šest. Martina Šumelj se i ovaj put iskazala s 16 obrana.

Kod Katarine najefikasnije su bile Klaudija Knezović s 11 i Maja Knezović s 8 pogodaka.

Spomenimo i suce Božića i Slipca koji su, kako je poznato, odavno neskloni Izviđaču i Izviđač s njim nema dobrih iskustava, nisu uticali na rezultat, ali svojim suđenjem su iritirali kkako igračice tako i klupu Izviđača. Šteta što ovakav sudački par zauzima mjesto mladim i perspektivnim sudcima, međutim, ovaj dvojac ima očito dobru zaleđinu.

HRK Katarina – RK Izviđač Autotransport 26:23 (16:15)

HRK Katarina: Petrović (6 obrana, 2 sedmerca), Soldo, M. Knezović, K. Knezović, Šimunović, L. Jarak, Pandžić, Slišković, Arapović, Domić, Rotim, Ćurić, Leko, N. Jarak.
Trener: Kornelija Rajković.

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (16 obrana, 1 sedmerac), Gudelj, Matea Šumelj 3, Anđela Boras, Mišetić 1, Vuković 1, Nosić, Tambić 6, Marija Boras 10/3, Majstorović 2, Kraljević, Nižić.
Trener: Kornelija Klinac

Isključenja: Katarina 2 minuta, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Katarina 7/6, Izviđač 5/3.