Rukometašice Gruda sa novom pobjedom nad Ilidžom, korak do prvenstvene titule!

Ostali sportovi Sport

ilidza-grude-21032015
ILIDŽA – Derbi prvenstva odigran je danas u Hadžićima, gdje su se susrele dvije vodeće ekipe na premijerligaškoj tabeli, Ilidža i Grude.

U prelijepom ambijentu renovirane dvorane u Hadžićima, pred nekih 250 gledatelja na kraju su slavile rukometašice Gruda rezultatom 17:16.

Izuzetno tvrda utakmica u kojoj je bilo dosta muške igre, koje se ne bi stidjeli pripadnici jačeg spola. Obje ekipe su ušle bez kalkulacija sa željom da trijumfuju. Cijeli ambijent derbija kvario je sudački par Muhtarević – Omerefendić, koji je pokazao danas visok nivo neznanja .

Prvo poluvrijeme bolje otvaraju domaće rukometašice, koje nakon početnog vodstva od 1:0 i poravnanja gošći, uspijevaju da naprave dva gola razlike i povedu 3:1 u 8. minuti. Gošće poravnavaju na 3:3 u 12. minuti, ali rukometašice Dominka Ilića uspijevaju ponovo da se dignu i naprave dva gola razlike. u 18. minuti rezultat je glasio 5:3. U dosta tvrdoj i prilično rastrganoj utakmici, nismo vidjeli puno golova u prvom poluvremenu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 8:7 za Ilidžu, iako je ekipa Gruda imala priliku da ode na odmor sa neriješenim rezultatom, ali je golman domaćih Merdžanić obranila sedmerac gostujućoj rukometašici Korneliji Klinac. Interesantno je da je to bio peti sedmerac i prvi nerealizirani u prvom poluvremenu.

I drugo poluvrijeme ista slika na terenu, borbeno, žustro i čvrsto igraju obje ekipe. Prvi put prednost od dva pogotka domaće prave u 40. minuti, kada vode rezultatom 12:10. 43. minut donosi prvo izjednačenje, a potom se igra “gol za gol”, pa je rezultat izjednačen u 50. minuti 15:15, kao i tri minute kasnije kada je rezultat na semaforu 16:16. Gošće dolaze do prvog vodstva 90 sekundi prije kraja utakmice kada su pogodile za 17:16, a taj su rezultat zadržale do kraja utakmice i tako slavile pobjedu.

Treba istaći odličan duel golmana sa obje strane. I Merdžanić i Gudelj su pomogli da ova utakmica dobije još više na kvalitetu i neizvjesnosti.

Na kraju zaslužena pobjeda gostujućih rukometašica, koje su ovom pobjedom korak bliže tituli, a idućeg vikenda slijedi novi duel ove dvije ekipe ovog puta u Kupu BiH.

Ilidža: Mihajlović, Pavlović 3, Brutus, Dejanović 2, Ždrale, Hadžiselimović, Muhović, Mujagić 7, I. Škaljić 2, Imširović, Pašović, Pandurević, N. Škaljić, Merdžanić i Osmanagić 2.

Grude: Gudelj, Milas, Glavaš, Radić, Klinac 7, Bračić 1, Leko,Prusina 4, Šimić 3, Mikulić, Azinović 2, Bandić i Kondža.

Izvor vijesti: Sport033.com