Rukometaši Izviđača usred Zenice porazili Člik u sedmoj uzastopnoj pobjedi

Ostali sportovi Sport

izvc 26102015
ZENICA – Mada nisu dobro otvorili utakmicu, malo zbog impresioniranosti TV prijenosom i važnosti utakmice, pomalo zbog grube igre domaćih, Izviđača je, tek, u završnici prvog, a naročito u drugom poluvremenu zaigrao puno bolje, slomio otpor domaćina i stigao do svoje sedme uzastopne pobjede.

U prvo poluvremenu, većim dijelom, rukometaši Čelika imali su prednost od jednog do tri pogotka. Prednost Čelika bila je više plod pogrešaka u igri rukometaša Izviđača nego njihove dobre igre. Mladost Izviđača je, očito, bila impresionirana tv prijenosom utakmice, grč kao posljedica takvog stanja rezultirao je mnoštvom promašenih šutova i tehničkih greški. Tek u završnici poluvremena „skauti“ su zaigrali opuštenije, proradio je vratar Marko Ivankovič „Maka“, poboljšala se preciznost i na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom 13:13.

U drugom poluvremenu, trener Grbavac mijenja sustav igre u obrani, prešlo se s obrane 6-0 na zonu 5-1, koja je funkcionirala bezprijekorno, u njoj su Josip Šarac i David Mandić bile glavne „karike“. Već u prvih pet-šest minuta Izviđač stiže do prednosti od pet pogodaka, uglavnom su „sijevale“ kontre i padali lagani golovi nakon dobre obrane. Mada su se domaći, u jednom trenutku, uspjeli vratiti na dva pogotka zaostatka, međutim, to je bilo sve, jer „Skauti“ vrlo brzo ponovno stižu do osjetnije prednosti, koja je u 52. minuti iznosila i osam pogodaka, te mirno privode utakmicu kraju. Bila je to sedma uzastopna pobjeda i četvrto slavlje na gostujućem terenu.

Kao po pravilu Josip Ereš i ovaj put je bio jedan od najefikasniji s pet pogodaka, pet puta protivničku mrežu pogodio je odlični Mario Pavlak, Matej Hrstić je pogodio četiri puta, dok su se u listu strijelaca, po tri puta, upisali Ante Grbavac i Kristijan Jarak. Odličan je bio i vratar Marko Ivanković „Maka“ s dvanaest obrana.

U ekipi Čelika najefikasniji su bili Davr Kadić sa sedam i Aldin Begagić s šest pogodaka.

RK Čelik – HRK Izviđač 23:29 (13:13)

RK Čelik: Polić (8 obrana), Sirčo (1 obrana), Dervenčić 2, Martić, Hadžić, Mehić, Memić, Mujanović, Bajramović 3, Kadić 7/4, Begagić 6/1, Mehinović, Birdahić 3, Begović, Duvnjak 1, Buljugija 1.
Trener: Senad Skopljak.

HRK Izviđač: Ivanković (12 obrana, 1 sedmerac), I. Ereš, Tolić, Miličević 1, J. Ereš 5/1, Mandić 2, Marković, Čutura 1, Jarak 3, Šarac 2, A. Grbavac 3, J. Grbavac 1, M. Pavlak 5, A. Pavlak 2/2, Hrstić 4, Rodin.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Čelik 8 minuta, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Čelik 6/5, Izviđač 3/3.

U sljedećem osmom kolu, sljedećeg vikenda, Izviđač će biti domaćin ekipi sarajevske Bosne.