Rukometašce Gruda za kraj godine potvrdile u Bihaću svoju snagu

Ostali sportovi Sport

hžrk grude 13032015
BIHAĆ – Početak utakmice je pripao domaćim igračicama koje su povele 4:1 .Nakon toga Gruđanke dolaze od izjednačenja 5:5,nakon čega Bišćanke još jednom dolaze do 2 gola prednosti(8:6).Do kraja prvog poluvremena grudske rukometašice su preokrenule rezultat i uglavnom vodile sa jednim ili dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu Gruđanke su počele igrati svoju igru ,kao da su se probudile i polovinom drugog poluvremena su imale 8 pogodaka prednosti. Zadnji dio utakmice odigrale su rutinski održavajući se na sigurnoj udaljenosti i tako utakmicu privele kraju pobjedom 29:24.

Treba istaći da je objektivno na osnovu onoga što je viđeno na parketu razlika na kraju mogla biti dvoznamenkasta da naše igračice nisu već u mislima bile na zasluženom odmoru, jer su večeras promašile više od 10 čistih zicera i to uglavnom udarcima koji su pogađali okvir gola ili išli pored njega.

Međutim razumljivo je da nakon ovako furiozne polusezone dođe i do malog opuštanja i dekoncentracije, ali i pored toga ostvarena je još jedna sigurna pobjeda i tako prvi dio prvenstva završen sa maksimalnih 33 boda iz 11 utakmica i gol razlikom 381:238(+143).

Ujedno je ovo bila 27.uzastopna pobjeda HŽRK Grude Autoherc u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

11. kolo Premijer lige BiH ŽRK Bihać – HŽRK Grude Autoherc 24:29(14:15)

ŽRK Bihać: Marijana Bogojević 2,Azra Bašanović 7,Azira Hafurić1,Amela Hrkić,Enesa Zulić 1,Renata rajilić 3(3),Vedrana Mihaljevič 4,Neira Midžić 1,Lejla Ibraddžić 5,Bojana Babić,Jasmina Kličić,Alma Dizdar,Elma Alijagić

Trener: Rade Unčanin
Isključenja: 8 min
Sedmerci: 4(3)

HŽRK Grude Autoherc: Anica Gudelj (13 obrana), Anđela Milas, Amanda Marić 10(6),Nikolina Čutura 6,Chiara Radić,Marija Gudelj 1,Ana Vrančić 3, Josipa Braćić 2, Matea Bandić, Andrea Prusina, Ana Kondža ,Ana Nikić,Klara Mikulić,Anita Azinović 7,Tina Bandić, Martina Leko

Trener:Zlata Zubac
Isključenja:12 min
Sedmerci:6(6)

Iako je završen prvenstveni dio sezone Gruđanke još ne idu na odmor jer u srijedu 16.12.2015. će biti održana Skupština Kluba, a u petak 18.12.2015. godine ekipa putuje u Zagreb gdje će na 2 turnira (Sesvete i Dugo Selo)nastupiti sa tri ekipe u kojima će igrati 45 igračica (seniorke,2000/2001 i 2002. i mlađe). Povratak iz Zagreba je predviđen za ponedjeljak 21.12.2015.