Pobjeda Izviđača nad Konjuhom za kraj polusezone

Ostali sportovi Sport

izvkonjuh 20122015
LJUBUŠKI – Utakmicom 15. kola Premijer lige u rukometu između Izviđača i Konjuha spuštena je zavjesa na jesenji dio prvenstva u rukometu u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom. „Skauti“ su pobijedili Konjuha i došli su do četrnaeste pobjede. Jedini poraz, ako to možemo tako nazvati, doživjeli su u Maglaju, poraz koji ide na dušu sudačkom paru Marčetić – Dejanović iz Prijedora.

Prije početka utakmice rukometaši Izviđača na simboličan način zahvali su se Mirku Aliloviću, vrataru Vesprema i reprezentacije Hrvatske, koji je svoju karijeru započeo u redovima „Skauta“ na donaciji svom nekadašnjem klubu. Utakmicu s Konjuhom odigrali su u dresovima koje je im je poklonio. “Hvala Mirko” bio je transparent iznad kojeg su se fotografirali.

U utakmici s Konjuhom kod rukometaša Izviđača osjetila se zasićenost, a i pad forme, nakon duge polusezone koju su započeli sredinom mjeseca srpnja. Konjuh je tijekom prvog poluvremena imao rezultatsku prednost, u jednom trenutku i tri pogotka (16:13,) u 27. minuti. Izviđač je prvi put poveo u 32. minuti. Očito, “bukvica” koju je očitao svojim igračima, u svlačionici, trener Grbavac, u poluvremenu utakmice, dala je rezultata. Prednost koju su stekli početkom drugog dijela „Skauti“ nisu ispuštali do kraja. Najveća prednost Izviđača iznosila je šest pogodaka u 54. minuti (29:23). Ključ pobjede je bila bolja igra u obrani. „Skauti“ su „spustili“ napad Konjuha na samo deset pogodaka u drugih trideset minuta, za razliku od prvih trideset minuta kada su gosti postigli 17 pogodaka.

Mario Pavlak i Matej Hrstić, u prvom poluvremenu, vukli su igru Izviđača, dok su im se u drugom dijelu priključio David Mandić, Josip Grbavac i vratar Marko Ivanković „Maka“. Na koncu Izviđač je zasluženo slavio rezultatom 32:27, poluvrijeme 16:17.

Najbolji pojedinci u redovima Izviđača bili su Matej Hrstić s osam, David Mandić sa šest, Mario Pavlak s pet pogodaka, te Marko Ivanković s petnaest obrana.

Hariz Begić, s devet pogodaka, bio je najbolji strijelac u gostujućoj momčadi, dok je Kemal Hamzić postigao njih šest.

Nakon utakmice rukometaši i vodstvo Izviđača obilježili su uspješan završetak jesenje dijela sezone zajedničkom večerom u restoranu „Avangard“, koju je organizirao i donirao Krešo Džajić, zaljubljenik u sport i Izviđač. Igrači i vodstvo Izviđača na ovom lijepom gestu mu se iskreno zahvaljuju.

Premijer liga BiH, sezona 2015/2016. – 15. kolo.

HRK Izviđač – RK Konjuh 32:27(16:17)

HRK Izviđač: Ivanković (15 obrana, 1 sedmerac), I. Ereš (1 obrana), Tolić, Miličević, J. Ereš 3/1, Grgić, Mandić 6, Marković, Čutura 3, Jarak 3, A. Grbavac, J. Grbavac 4, M. Pavlak 5, A. Pavlak, Hrstić 8, Beljo.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Konjuh: Bešić (1 obrana), Omerović (8 obrana), Modrić 1, Husić 3, Mišić 2, Brkić 4, Aljić, Begić 9/3, Šarić, Pejkušić, Sinanović, Alijagić, Omazić, K. Hamzić 6, A. Hamzić 2.
Trener: Adnan Bašić.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Konjuh 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/3, Konjuh 1/1.