Pala i posljednja utvrda u pohodu “Skauta” za prvaka BiH u rukometu!

Ostali sportovi Sport

izviđač konjuh 08032015
PRIJEDOR – Definitivno je pala i posljednja utvrda u pohodu „Skauta“, pobijeđen je i Prijedor u njegovoj dvorani. Tri kola prije karaj Izviđač je praktično osigurao prvo mjesto, te izborio pravo da s Borcem, na tri dobivene utakmice, odluči tko će biti prvak BiH u rukometu.

Svaka čast ovim mladim momcima i njihovom treneru, nikad mlađa momčad u prvenstvu BiH nije igrala tako zrelo i superiorno. Imati samo nešto više od 19 godina u prosjeku, a igrati u nizu utakmice „biti ili nebiti“, s daleko iskusnijim protivnicima i stalno osjećati dah pratitelja koji ti vrebaju i čeka pogrešku, mogu samo rođeni pobjednici. Ovi momci to uistinu i jesu.

„Skauti“ su znali da pobjedom u Prijedoru rješavaju prvenstvo. Olovne noge, pod teret odgovornosti, u prvom poluvremenu, nisu slušale. Domaći su stalno vodili, Izviđač je uspio tek jednom poravnati na 6:6, bilo je to u 10. minuti. Prijedor je uglavnom imao prednost, najveću „plus pet“ u 25. minuti. Ipak, do poluvremena „Skauti“ smanjuju prednost na obećavajuća tri pogotka zaostatka.

Drugo poluvrijeme donijelo je drugačiju igru „Skauta“. Za osam minuta Izviđač je serijom 7:3 preokrenuo rezultat, stigao je do rezultata 22:21 u 39. minuti. Od 38. do 44. minute „Skauti“ drže prednost od 1-2 do dva pogotka, međutim, Prijedor u 46. minuti poravnao rezultat na 28:28. Odluka o pobjedniku pada od 46. do 54. minute kada Izviđač, s četiri uzastopna pogotka, stiže do odlučujuće prednosti. Velikom borbenošću Skauti su uspjeli do kraja sačuvati prednost za veliko slavlje u dvorani „Mladosti“ u Prijedoru.

Josip Ereš s 11 pogodaka bio je najbolji i najefikasniji pojedinac Izviđača i susreta, dok je Ante Pavlak pogodio mrežu Prijedora sedam puta.

U ekipi Prijedora s deset pogodaka najefikasniji je bio Dejan Unčanin, dok je Goran Dančić postigao sedam pogodaka.

Sljedeći tjedan (u srijedu, 15.04.2015. i subotu, 18.05.2015.) Izviđač u svojoj dvorani igra s Lokomotivom i Zrinjskim i pobjedama u ova dva susreta će i teoretski osigurati prvo mjesto. Trinaest pobjeda, uz jedan remi i jedan poraz, u petnaest zadnjih utakmica, dovoljna su razlog da u srijedu i subotu napunimo dvoranu i podržimo ih na njihovom putu do titule.