Mandić i Ereš predvodili Izviđač u pobjedi nad ekipom iz Vogošće

Ostali sportovi Sport

izviđač vogošća 11032015
LJUBUŠKI – Izviđač i Vogošća odigrali su sinoć, u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, jednu zanimljivu i uzbudljivu utakmicu u kojoj su “Skauti” slavili rezultatom 32:28, te su tako stekli prednost od četiri pogotka za uzvratni susret.

Rezultat 32:28 je takav da pruža nadu i jednima i drugima da mogu izići kao pobjednici iz ovog četvrtfinalnog okršaja.

„Skauti“ su u večerašnjoj utakmici imali stalno rezultatsku prednost, najveću od šest pogodaka u nekoliko navrata, ali ipak nisu uspjeli slomiti otpor iskusne ekipe Vogošće. Već u 9. minuti Izviđač je došao do tri gola prednosti (7:4), da bi se ta prednost u 25. minuti popela na pet pogodaka (15:10). „Skauti„ su na odmor mogli otići i s većom prednošću od četiri pogotka, ali zbog brzopletosti u nekoliko navrata su griješili, što su Divković i društvo znali kazniti. U drugom dijelu gosti su se uspjeli primaći na dva pogotka zaostatka u 35. minuti (18:6), međutim, uzvraća Izviđač s tri uzastopna pogotka i vraća ponovno prednost na “plus pet” u 38. minuti (21:16). U 43. minuti Izviđač stiže do 6 pogodaka prednosti (23:17), ali Vogošća se ne predaje i spušta prednost „Skauta“ na tri pogotka (24:21) u 49. minuti, da bi u 51. minuti stigli na samo dva pogotka zaostatka. Izviđač ponovno stiže do pet pogodaka prednosti u 56. minuti (31:26), u tim trenucima „Skauti“ mogli doći do osjetnije prednosti da su iskoristili čistu kontru, nakon koje su gosti uspjeli pogoditi i ublažiti poraz.

Ponovno, kao u prošloj prvenstvenoj utakmici protiv Konjuha, briljirao je David Mandić, njemu uz bok bio je Josip Erše, jedan i drugi po devet puta pogodili su mrežu vratara Edina Tatara, dok se je Mateo Rodin pet puta upisao u listu strijelaca.

Najučinkovitiji kod Vogošće bio je Ivan Divković s dvanaest pogodaka, dok je Adis Hrbat pridodao njih pet. Edin Tatar skupio je sedamnaest obrana.

U petak u Vogošći na rasporedu je prvenstveni susret 19. kola Premijer lige između ova dva ista suparnika.

HRK Izviđač – RK Vogošća 32:28 (16:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 400.
Suci: Vladimir Križanec i Zoran Petrović (Banja Luka).
Nadzornik: Hamid Džandžanović (Sarajevo).

HRK Izviđač: Tolić (6 obrane), Ivanković (12 obrana, 1 sedmerac), I. Ereš , J. Ereš 9/3, Bošnjak, Mandić 9, Čutura 1, Jarak, Boras 1, Šarac, Grbavac, M. Pavlak 3, A. Pavlak, Hrstić 4, Rodin 5, Beljo.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Vogošća: Tatar (17 obrana, 1 sedmerac), Đapo, Korjenić, Geko 3, Jelačić 2, Omerović 2, Međić 3, Haseljić, Hrbat 5, Purić, Omanović, Kadrić 1, Dervišević, Divković 12/2, Piljak.
Trener: Senad Skopljak.

Isključenja: Izviđač 2 minuta, Vogošća 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/3, Vogošća 3/2.

Izvor vijesti: Izvidjac.com