Malci iz NK Širokog Brijega osvojili 2. mjesto na turniru “Lipanjske zore 2015.”

Nogomet Sport

mlpz22062015
MOSTAR- Nogometni turnir pod nazivom “Lipanjske zore 2015.”, koji je organizirala škola nogometa HNK Bjelopoljac uspješno je završen proteklog petka. Prvo mjesto u kategoriji U-9 osvojila je ekipa USŠ Sport talent Mostar dok su drugo i treće mjesto zauzeli NK Široki Brijeg i ŠN Limači- Čapljina. U kategoriji U-11 prvo mjesto zauzela je ekipa HNK Branitelj- Rodoč a drugo i treće mjesto zauzele su ekipe NK Široki Brijeg i HŠK Zrinjski Mostar.

Cilj turnira

Turnir je ujedno bio i prigoda da se vidi kako se s malo volje i truda može osigurati djeci drukčiji i bolji vid zabave, kao i kvalitetnog i zdravog popunjavanja slobodnog vremena.

“Cilj turnira bio je predstavljanje spomenute škole koja je službeno s radom počela 2. ožujka ove godine. Kroz školu će se djeca naučiti timskom radu i uzajamnom pomaganju kao i razviti svoje motoričke, ali i druge sposobnosti, koje današnja djeca, nažalost, polako gube zbog stalnog i pretjeranog ‘druženja’ s raznim oblicima moderne tehnologije”, navedeno je u priopćenju škole nogometa.

Najbolji igrači

Pored ekipnih rezultata, nagrade su dobili i najbolji igrači, strjelici i vratari. Za najboljeg strijelca u kategoriji U-9 proglašen je Ivan Jurilj iz NK Široki Brijeg koji je na cjelokupnom turniru zabio 15 golova. Najbolji igrač turnira je Sergej Ignatkov iz USŠ Sport talent dok je za najboljeg vratara turnira izabran Jerko Soldo također iz USŠ Sport talent. Kada je riječ o kategoriji U-11, za najboljeg strijelca proglašen je Zoran Stanković dok je titulu za najboljeg igrača osvojio Saša Vazgeč, nogometaš HNK Branitelj. Za najboljeg vratara u navedenoj kategoriji proglašen je Marko Miletić HNK Branitelj.

Na turniru su sudjelovale ekipe: HNK Branitelj- Rodoč, NK Cim, ŠN Limači-Čapljina, NK Mostar, USŠ Sport talent- Mostar, NK Široki brijeg, HŠK Zrinjski – Mostar i HNK Bjelopoljac kao domaćin turnira.