Košarkaši Širokog pobjedom protiv BN Basketom vratili se na pobjednički kolosijek

Košarka Sport

Hkk široki jilly 26092015 2
ŠIROKI BRIJEG – Košarkaši Širokog i BN Basketa iz Bijeljine odigrali su uvodnu utakmicu 10. Kola Prvenstva BiH, a domaćin je opravdao ulogu favorita zabilježivši pobjedu 74:59 (18:17, 18:8, 24:15, 14:19).

Sedma je to pobjeda momčadi trenera Damira Vujanovića, čime su Širokobriježani učvrstili poziciju u gornjem dijelu poretka, dok klub iz Bijeljine još uvijek čeka na svoj prvi trijumf u sezoni.

Gosti su bili ravnopravan suparnik u prvoj četvrtini, međutim u drugoj dionici domaćin je bio dosta bolji, zatvorio dobrano prilaze svom košu, pa je prednost Širokog na poluvremenu bila dvoznamenkasta – 36:25.

Prednost se nastavila povećavati i u trećem razdoblju igre, a sve što su gosti napravili bilo je to da su donekle u završnih deset minuta smanjili zaostatak i ubilježili pristojan poraz.

Maj Kovačević je sa 16 poena predvodio Širokobriježane, Ivan Novačić je ubacio 10 uz 8 skokova, ali iznimno loš šut za tricu – 0/5, a 10 poena je ubacio i Jure Zubac, međutim ovaj momak je pet puta gađao suparnički koš i svaki put pogodio.

Goste iz Bijeljine je predvodio 20-godišnji Srđan Damjanović sa 16 poena i 4 asistencije, Goran Vučičević je dodao 14 poena, ali poput Novačića lošu tricu – 1/8, dok je Nikola Biloš dodao 11 poena i 4 skoka.