Košarkaši Širokog na Pecari se poigravali sa Zrinjskim

Košarka Sport

Hkk široki jilly 26092015 19
ŠIROKI BRIJEG – Tradicija je nastavljena. Košarkaši Širokog na Pecari se i dalje poigravaju sa Zrinjskim. Tako je bilo i u večerašnjoj utakmici 3. Kola Lige 12 Prvenstva Bosne i Hercegovine. Momčad trenera Damira Vujanovića slavila je pobjedu 95:78 (21:19, 35:19, 21:21, 18:19).

Prva četvrtina bila je dosta izjednačena, međutim u drugih deset minuta Širokobriježani su potpuno razbili goste iz Mostara i na poluvrijeme otišli s prednošću 56:38.

Išla je u nastavku njihova prednost i na preko 20 poena razlike, pa je Vujanović davao priliku svim igračima, a oni su je više-manje dosta dobro koristili.

Prvo ime u širokobriješkim redovim bio je američki šuter John Dee s 21 poenom (5 trica) i 5 skokova. Kapetan Ivan Novačić je bio na standardnoj razini – 18 poena, 10 skokova i 4 asistencije, dok je sve bolji Ćorić zabilježio 16 poena. Dvoznamenkasti u domaćim redovima bili su još Ivan Karačić s 12 i Maj Kovačević s 11 poena, a blizu tog ostvarenja bio je i Jure Zubac s učinkom od 9 poena i 6 skokova.

Mostarce je predvodio njihov kapetan Vedran Princ s 24 poena i 6 skokova, a pratio ga Ljubo Šamadan sa 16 poena i p skokova, inače i jedan i drugi negdašnji igrači kluba s Pecare. Pored njih dvojice dvoznamenkasti u redovima Zrinjskog bili su još iskusni Mujo Tuljković s 11 i Ali Demić s 10 poena.

Široki je nakon odigrana tri kola na skoru 2/1, dok su “Plemići” uz Vardu i BN Basket jedna od tri momčadi bez ostvarene pobjede.