Izviđač nadigrao Zrinjski i upisao desetu pobjedu u nizu

Ostali sportovi Sport

izvmm m 15112015 2
LJUBUŠKI – Kao i svi ostali Zrinjski je, ove natjecateljske sezone, poražen, u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, s dvocifrenom gol razlikom. I ovaj put, trener Izviđača imao je jedino problem kako svim svojim rukometašima rasporediti podjednaku minutažu u igri. Ovaj put, najmanju minutažu imao je vratar Marko Ivanković koji je jedino ušao u igru da obrani sedmerca i to je bilo sve. Izviđač je krenuo silovito i 18. minuti stigao do 11 golova prednosti (13:2). Na odmor se otišlo s prednošću „Skauta“ od 13 pogodaka (20:7). Najveću prednost, od petnaest pogodaka, Izviđač je ostvario od u 57. minuti (37:22), da bi rukometaši Zrinjskog, do kraja, uspjeli ublažiti poraz na konačnih 39:26.

izvmm m 15112015 1

Najviše pogodaka u ekipi Izviđača postigli su Josip Šarac i Josip Čutura po šest, pet pogodaka postigao je David Mandić. Svoju odličnu formu i ovom meču potvrdio je Ivan Ereš s 17 obarana.

Malden Bošković s devet pogodaka bio je najučinkovitiji u redovima Zrinjskog. Ante Doko mrežu Izviđača pogodio je šest puta.

Sudački par Ivan Džolić i Ivan Šarac, iako su imali premijerni nastup u Premijer ligi za muškarce, odlično su obavili svoj posao.

Napomenimo, na početku susreta, prigodan poklon, u ime Izviđača, Mariju Paradžiku, vrataru Zrinjskog i nekada Izviđača, uručio je predsjednik Izviđača David Grbavac, za uspješno okočano školovanje na ekonomskom fakultetu.

Sljedeći vikend Izviđača očekuje derbi susret kola u Maglaju protiv istoimene ekipe.

izvmm m 15112015 3

Premijer liga BiH, sezona 2015/2016. – 10. kolo.

HRK Izviđač – HMRK Zrinjski 39:26 (20:7)

HRK Izviđač: I. Ereš (16 obrana, 3 sedmerca), Miličević 3, Mandić 7, Marković 1, Čutura 6, Jarak 4, Šarac 6, A. Grbavac 2, J. Grbavac 3,M. Pavlak 2, A. Pavlak 4/2, Hrstić 3, Rodin 3.
Trener: Zdenko Grbavac.

HMRK Zrinjski: Šakota(5 obrana), Paradžik(7 obrana) , Vidačak, Bošković 9, Doko 5, Perić 3, Orlović, Kožulj 3, Kikić, Sarajlić, Škember, Babić 2, Marić 3, Mandić, Magerl, Šoljić.
Trener: Lazar Raguž.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Zrinjski 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Zrinjski 7/3.