IŠTUK: Očito je da igrači Sloge nisu spremni za 90 minuta

Nogomet Sport

sbspb 31082015
LJUBUŠKI – Sloga iz Ljubuškog je na svome stadionu Babovac uspjela prekinuti pobjednički niz Budućnosti iz Banovića te u jednom od zanimljivijih susreta 4. kola Prve lige FBiH odigrati meč bez pobjednika (1:1).

Domaći igrači su dominirali tijekom prvog poluvremena što im se i isplatilo u 33. minuti kad je mladi Niko-Krešimir Petrović pogodio za prednost svog tima. U prvim minutama drugog dijela gosti su izjednačili golom Eldina Trumića nakon greške domaćih.

Ivo Ištuk, novi trener Sloge, u svojoj prvoj utakmici očekivao je pobjedu, ali nakon prikazane igre svoje momčadi zadovoljio ga je i bod.

• Prvo poluvrijeme smo odigrali sasvim solidno, napravili smo i par odličnih prilika, postigli i gol. U drugom poluvremenu igra nam se raspala jer su se naši igrači vukli po terenu. Protivnička ekipa koja je mnogo fizički spremnija nas je dotukla u drugom poluvremenu i na kraju smo dobro i prošli s bodom premda smo primili gol našom greškom, kazao je Ištuk.

Igrači Sloge konstantno gube bodove u drugom poluvremenu kad im igra uvelike postaje lošija u odnosu na prvih 45 minuta. Primijetio je to i novi strateg Sloge.

• Očito je da smo totalno nespremni za 90 minuta. Naše igrače hvataju grčevi, nemaju snage, nemaju kondiciju pa zbog toga gubimo utakmice u drugom poluvremenu i to je najveći problem ove momčadi, objasnio je Ištuk.

Trener Budućnosti Munever Rizvić zadovoljan je bodom protiv Sloge.

• Bila je ovo jedna veoma teška utakmica. Uzeli smo bod s kojim moramo biti zadovoljni s obzirom da su Ljubušaci za nijansu bili bolji protivnik, a imali su i više prilika na terenu. O Slogi smo još od prije imali dosta informacija. Mislim da se radi o kvalitetnoj ekipi, što su oni i pokazali na terenu, kazao je Rizvić.

U narednom kolu Slogu će u Gabeli ugostiti GOŠK, dok će Budućnost na svome terenu igrati derbi kola s prvoplasiranim Orašjem koje je bilo bolje od Bratstva s 2:0.