Gruđanke potvrdile lidersku poziciju u derbiju protiv Ilidže

Ostali sportovi Sport

grilg 1102015
GRUDE – U utakmici dvije ekipe koje su do sada imale stopostotni učinak u Premijer ligi, grudske rukometašice su bile bolje i slavile pobjedu rezultatom 22:17.

Početak utakmice u potpunosti je pripao domaćoj ekipi koja je povela rezultatom 7:1.U tom periodu gostujuće igračice nisu imale rješenja za brzu igru Gruđanki u napadu i vrlo pokretljivu i dobru igru u obrani.

Međutim sredinom poluvremena gošće sa ilidže su sustigle prednost domaćina i u jednom trenutku čak i povele. Ipak sami finiš prvog poluvremena je pripao Gruđankama koje su napraivle seriju od 3:0 i na odmor se otišlo rezultatom 12:10.

Drugo poluvrijeme su znatno bolje otvorile domaće igračice i tijekom cijelog poluvremena su održavale prednost od 2-5 golova. Zahvaljujući najviše vratarki Adeli Merdžanić, Gruđanke su u nekoliko navrata propustile prigodu da se odmaknu na veću prednost i tako „prelome“ utakmicu. Ipak krajnjih pet pogodaka prednosti pokazuje možda realan omjer snaga na parketu danas.

Ovom pobjedom HŽRK Grude Autoherc je potvrdio lidersku poziciju na ljestvici Premijer lige, a sljedeći vikend ga očekuje gostovanje kod Jedinstva Adler u Tuzli.

5.kolo Premijer lige BiH HŽRK

Grude Autoherc-ŽRK Ilidža 22:17(12:10)

HŽRK Grude Autoherc: Anica Gudelj obrana,Anđela Milas,Amanda Marić 7(5),Nikolina Čutura 2,Matea Bandić,Marija Gudelj 2,Ana Vrančić 3,Josipa Braćić 4,Ana Kondža ,Ana Marija Šimić 1,Klara Mikulić,Anita Azinović 3,Tina Bandić,Ana Nikić,Martina Leko

Trener:Zlata Zubac