Granitnom obranom u drugom poluvremenu Širokobriježani “slomili” Građanskog u Bijeljini

Košarka Sport

kosarka 19052015
BIJELJINA – Košarkaši Širokog večeras su ostvarili prvu gostujuću pobjedu u sezoni savladavši u susretu 4. Kola momčad Građanskog 78:64 (25:25, 19:20, 17:12, 17:7).

Presudila je izvrsna obrana Vujanovićeve momčadi u drugom poluvremenu kada je primljeno svega 19 poena, te kreiran preokret za sigurnu, inače treću pobjedu u ovoj sezoni.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, okončano s prednošću domaćina 45:44, međutim u nastavku Širokobriježani igraju znatno bolje pod svojim košem i bilježe zaslužen trijumf na krilima Johna Dee-ja koji je zabio 21 poen uz 4 skoka.

Pored Amerikanca ponovno je odličan bio i kapetan Ivan Novačić s učinkom od 18 poena i 6 skokova, dok je Andrija Ćorić dodao 12 poena i 4 skoka. Vladimir Vranić je predvodio domaćine sa 18 poena i 5 skokova, dok je Nebojša Erkić zabilježio 12 poena i 5 skokova.

Široki s učinkom od 3 pobjede i 1 poraza dijeli drugu poziciju skupa sa Mladosti i Kaknjem, dok su Sparsi jedina momčad s maksimalnim učinkom, odnosno 4 pobjede u isto toliko nastupa. Građanski pak sada ima 2 pobjede i 2 poraza.