Nogomet Sport

ps 21012015 0
MEĐUGORJE – Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali ekipu Sloge iz Ljubuškog rezultatom 2:0.

U trećoj pripremnoj utakmici, priliku za igru su dobili nogometaši Željezničara koji nisu nastupali protiv Hajduka, priopćeno je iz FK željezničara.

Trener Milomir Odović je od prve minute poslao sljedeću jedanaestorku na teren : Kjosevski – Čolić, Bogdanović, Asanović, Mikuličić – E. Sadiković, Hadžiahmetović, Lekanić, Hiroš, Baša – Turković. Još su igrali Ćeman, Hadžović i Kašić.

Utakmica se igrala po teškom terenu u jakoj kiši. Ipak, Plavi su pokazali bolju igru od Sloge, a prve prilike su propustili Lekanić i Hiroš. Pred sami kraj prvog poluvremena, Edi Baša je doveo Plave u vodstvo.

Drugi dio igre otvara prilika Kašića koji pogađa stativu, a zatim napadač Sloge izlazi pred gol Željezničara, ali je Ćeman odlično branio. U 70. minuti je Antonio Asanović glavom postigao drugi gol, te postavio konačan rezultat utakmice.

Svoje sposobnosti su pokazali i Nemanja Lekanić i Alen Mikuličić koji se nalaze na probnom radu.