Ostali sportovi Sport

izvsloboda210222015 0

LJUBUŠKI – Sinoćnja utakmica 16. kola Premijer lige između rukometaša Izviđača i tuzlanske Slobode protekla je nastojanju gostiju da budu poraženi sa što je moguće manjom gol razlikom.

Ekipa Slobode doputovala je bez nekoliko standardnih prvotimaca i nije bila dostojan suparnik razigranoj i borbenoj domaćoj ekipi.

Kakav je odnos snaga bio na parketu najbolje govori rezultat 13:2 iz 18. minute. Sloboda je u prvih dvadesetak minuta utakmice djelovala nemoćno i nije mogla doći u priliku da šutira na gol domaćeg vratara Ivankovića, pored odlične domaće obrane. Na drugoj strani, domaći predvođeni Josipom Erešom i Davidom Mandićem punili su mrežu gostujućeg vratara.

U zadnjih desetak minuta Izviđač popušta što gosti koriste i do poluvremena uspijevaju postići sedam pogodaka. U drugom dijelu Izviđač se zadovoljio visokim vodstvom iz prvog poluvremena, njegovi rukometaši težili su više egzibiconoj igri što je omogućilo Slobodi da lakše dođe do prilike za postizanje pogotka. Trener Grbavac je dosta miksao sastav, te je pružio priliku svim rukometašima da pokažu što znaju. Na koncu „Skauti“ su slavili sa visokih 35:19.

Najefikasniji u redovima Izviđača bili su David Mandić, te Josip Ereš sa po sedam postignutih pogodaka, dok se je Kristijan Jarak pet puta upisao u listu strijelaca. Marko Ivanković je skupio sedam, a Ivan Ereš osam obrana .

Emir Suhonjić, bivši igrač Izviđača, bio je najefikasniji u redovima Slobode sa šest pogodaka.

U sljedećem 16. kolu Izviđač će imati prvu meč loptu jer pobjedom u Derventi, protiv drugoplasirane ekipe Dervente, stigao bi do kapitalne prednosti ispred svojih pratitelja na prvenstvenoj ljestvici, priopćeno je HRK Izviđača.

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 400.
Suci: Vesna Todorović i Tatjana Praštalo (Banja Luka).
Nadzornik: Pero Marić (Mostar).

HRK Izviđač: Tolić, Ivanković (7 obrana, 1 sedmerac), I. Ereš (8 obrana), J. Ereš 7/2, Bošnjak 3, Mandić 7, Čutura 2, Jarak 5, Šarac, Rašić 1, Grbavac 2, M. Pavlak, A. Pavlak 3, Hrstić 3, Rodin 2, Miličević.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Sloboda: Zoletić (2 obrane), Bojić, (7 obrana), Čajić, Jahić 2, Ferhatbegić 3/1, Suhonjić 6, Serhatlić 1, Husejinović 2/2, Bentić, Đulić 3, Hamzabegović 1, Cerić 1, Ružić.
Trener: Mirza Bulić.

Isključenja: Izviđač 10 minuta, Sloboda 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Sloboda 4/3.