Nogomet Sport

VITEZ – NK Široki Brijeg je u 18. kolu BH Telecom Premijer lige gostovao danas u Vitezu, gdje je slavio rezultatom 3:1.

Već u trećoj minuti Široki je zaprijetio, ali Kožulj nije bio dovoljno precizan.

Nije trebalo dugo čekati da Široki dođe do vodstva te u 12. minuti Wagner pogađa glavom nakon ubačaja Ćorića s desne strane. Vitez je u 16. minuti imao prvu priliku, ali se Pinjuh ne snalazi najbolje nakon ubačaja sa Basare.

Kožulj je u 34. minuti iz daljine pokušao, ali je prebacio gol. U 39. minuti Wagner pokušava sa centra prevariti neopreznog Tomića, no lopta odlazi pored gola.

U nastavku Vitez kreće ofanzivnije, te na poluvremenu u igru umjesto Pinjuha ulazi Smriko, koji je svoju prvu šanšu imao već u 53. minuti kada glavom puca pored gola Širokobriježana, u istoj minuti Tomić brani vrlo težak udarac Zakarića glavom.

U 60. minuta Peko napušta travnjak, a u igru ulazi Barišić, nekoliko minuta kasnije Wagner šutira ljevom nogom, no lopta odlazi visoko iznad gola Tomića. Široki u 71. minuti radi novu zamjenu te umjesto Kresingera, Musa u igru ubacuje Buhača.

Svježi igrač Viteza Smriko u 76. minuti postiže gol za izjednačenje nakon ubačaja iz kornera, ali veselje nije dugo trajalo jer već u sljedećem napadu Wagner na asistenciju Markovića glavom “zakucava” u mrežu Tomića za novo vodstvo Širokobriježana.

Pobjednički gol za miran završetak utakmice postiže ponovno Wagner u 82. minuti i rezultatom 3:1 NK Široki Brijeg sa nova tri boda i posrtanjem Sarajeva na gostovanju kod Veleža, upisuje pet bodova prednosti u odnosu drugoplasirano na Sarajevo.

Strijelci :
0-1 Wagner (12),  1-1 Smriko (76), 1-2 Wagner (78), 1-3 Wagner (82).

Rezultati 18. Kola:
Velež – Sarajevo 2:0, Vitez – Široki Brijeg 1:3, Sloboda – Olimpic 2:1, Drina – Mladost 0:2. Još igraju: Radnik – Zrinjski, Željezničar – Slavija, Zvijezda – Čelik (nedjelja, 15.30), Borac – Travnik (18.30).