Ekipa HRK Katarine dožovjela težak poraz od rukometašice iz Gruda

Ostali sportovi Sport

HŽRK Grude Autoherc 06022015
GRUDE – Derbi utakmica 17.kola Premijer lige opravdala je epitet derbija.Igralo se brzo,borbeno,sa puno lijepih golova i bravuroznih vratarskih obrana.

Sami početak utakmice je pripao domaćoj ekipi koja je imala rezultatsku prednost do 5:3.Nakon toga su gošće odgirale jedan period znatno bolje i preokrenule rezultat u svoju korist pa je u 18.minuti na semaforu pisalo 7:10.

Tada trenerica Gruđanki Zlata Zubac uzima minutu odmora i nakon toga domaća ekipa pravi 6:0.Do kraja poluvremena se zadržala razlika od 3 gola prednosti za grudske rukometašice.

Prvih 15-ak minuta drugog poluvremena se igralo dosta izjednačeno da bi nakon 23:20 u 45.minuti Gruđanke još jednom dodale gas i napravile 4:0 nakon čega je otopor gošći značajno popustio.

Do kraja utakmice domaće igračice su razliku povećale na konačnih 10 golova.

Na ovaj način su se Gruđanke u potpunosti revanširale ekipi HRK Katarine na jedinom porazu koji su doživjele u ovoj sezoni u Mostaru u prvom dijelu prvenstva(31:32).

Ovom pobjedom HŽRK Grude Autoherc je došao na korak do naslova prvaka države jer do kraja natjecanja treba da odigra još ukupno 4 utakmice od čega je dovoljna jedna pobjeda da bi i teoretski po prvi put naslov prvaka države došao u Grude.

Sve čestitke igračicama i trenerici grudskih rukometašica na današnjoj dobroj igri i uvjerljivoj pobjedi i puno sreće na narednom gostovanju u Zavidovićima.

HŽRK Grude Autoherc – HRK Katarina 33:23(15:12)