VUDEO/FOTO: Pobjeda je, ali ništa od čuda na Pecari – Sarajevo uz pjesmu “Moja Hercegovina” podigao Kup BiH

Čudo na Pecari se ipak nije dogodilo. Široki Brijeg je pobijedio Sarajevo u uzvratnoj utakmici finala Kupa BiH s 1:0, međutim “bordo” momčad je bila bolja u ovom dvomeču s ukupnih 3:1 i zasluženo osvojila prvi trofej sezone, štoviše došla nadomak osvajanja prve dvostruke krune u 70-godišnjoj povijesti premijerligaša s Koševa.

Širokobriježani su odigrali znatno bolje nego u prvih devedeset minuta, po prikazanom možda zaslužili i uvjerljiviju pobjedu u današnjem srazu, no nakon onih sarajevskih 0:3 objektivno je teško bilo očekivati kako će momci trenera Goce Sedloskog nadoknaditi takav manjak. Nisu uspjeli, ali za prikazano u ovih devedeset minuta svakako su zaslužili pljesak prisutne publike.

Prvi je u ovom uzvratu prijetio Marković u 3. minuti, dok su gosti uzvratili samo minutu kasnije, no Bilobrk je bio pravovremen i uklizao na loptu ispred suparničkog igrača nakon što je prethodno Kurdić s desne strane ubacio pred gol domaćih.

Prvu veliku priliku Široki Brijeg je imao u 19. minuti, međutim Ivan Enin je pogodio gredu suparničkog gola. Ipak, četiri minute iza toga radost za domaće navijače i igrače nakon što je Enin izvrsno proigrao Bagarića, a napadač domaćih matirao Vladana Kovačevića za širokobrijeških 1:0.

Kurdić je u 27. minuti pokušao glavom za Sarajevo, ali je Bilobrk izvrsno obranio. Minutu kasnije zbog povrede igru je morao napustiti Babić, a priliku je dobio daroviti Stanić. Halilović je pokušao u 29. minuti s nekih 13-14 metara, ali njegov pokušaj u presudnom trenutku biva izblokiran.

Dražen Bagarić je imao novi pokušaj u 38. minuti, ovaj put volej pokušaj sa 18 metara, ali je lopta otišla visoko iznad gola, pa je rezultat poluvremena glasio 1:0.

Domaćini su furiozno počeli drugo poluvrijeme, šanse su se redale pred gostujućim golom i tko zna kako bi sve to danas završilo da su jednu od tih prilika domaćini pretvorili u gol?

Prvo je pokušao Jurić glavom u 48. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, međutim preslabo je to bilo za gostujućeg vratara. U 49. minuti Stanić je izveo prekid s desne strane, Bagarić se našao u prilici, ali je uslijedila velika obrana Kovačevića.

Već u 51. minuti Ćorluka je ubacio, također s desne strane, no Jurić iz blizine još jednom gađa točno u Kovačevića da bi kapetan Dino Ćorić u 54. minuti volej udarcem s kojih 14 metara uzdrmao gredu gola već savladanog Kovačevića.

Nova prilika je zabilježena u 65. minuti kada je prema Bagariću išla jedna “svijeća”, ovaj je pokušao vanjskim dijelom noge, ali nije to najbolje ispalo. Kurdić je u 72. minuti zaradio izravan crveni karton zbog divljačkog prekršaja nad Ćorićem na sredini terena, no gosti su ipak izdržali završnih dvadesetak minuta s čovjekom manje, štoviše imali su i kolosalnu priliku za izjednačenje u 87. minuti kada je Tatar sve dobro uradio izuzev završnog udarca.

Širokobriježani su kroz prvenstvo ove sezone izborili plasman u Europu i na taj način osigurali svoj primarni cilj premda ipak ostaje određena žal za propuštenim u ovom finalu, konkretno u onih prvih 90 minuta, no ruku na srce treba isto tako reći da je Sarajevo u ovom trenutku ipak bolja momčad od premijerligaša s Pecare i igrači Husrefa Musemića nikako nisu pukom slučajnošću nadomak osvajanja dvostruke krune u sezoni koja se polako privodi kraju.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 2.500. Sudac: Elvis Mujić (Banovići). Uzvratna utakmica finala Kupa BiH: Široki Brijeg – Sarajevo 1:0 (1:0). Ukupno: 1:3. Strijelac: 1:0 Bagarić (23). Crveni karton: Kurdić (Sarajevo) – 72. minuta.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Kovačić, Matić, Enin, Ćorluka, Marković, Babić (od 28. Stanić), Ćorić (od 79. Popović), Marić (od 77. Vukoja), Bagarić, Jurić. Šef stručnoga stožera: Goce Sedloski.

FK SARAJEVO: Kovačević – Lazić, Halilović (od 65. Bekić), Mujakić, Kurdić, Hebibović (od 57. Šabanović), Kapić (od 74. Šofranac), Tatar, Velkoski, Rahmanović, Ahmetović. Šef stručnoga stožera: Husref Musemić.