Vogošća pružila Izviđaču odličnu igru, ali kući odlaze bez bodova

LJUBUŠKi – Nakon skoro godinu dana, toliko je proteklo od prošlogodišnje utakmice s banjalučkim Borcem u doigravanje za prvaka, odigrana je jedna prava rukometna utakmica u Ljubuškom, koja je mogla zadovoljiti sve rukometne sladokusce. Bila je dobra igra, relativno dobra posjeta i odlično navijanje ljubuške publike, koja poznaje rukomet. Sinergija između „Skauta“ na parketu i na tribinama rezultirala je pobjedom Izviđača, koja ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Vogošća za razliku od svih dosadašnjih suparnika nije došla s bijelom zastavom već je došla s nakanom da pobjedi, Izviđaču se revanšira za jesenji poraz na svom parketu i vrati samopouzdanje pred početak Lige za prvaka.

Prvi desetak minuta utakmice igralo se „gol za gol“, da bi Izviđač serijom 3:0 (Hrstić, Ereš, Mandić) došao prvi put do prednosti od dva gola (7:5).

Nakon toga ponovno je nastupio period igre „gol za gol“ sve do 20. minute kada „Skauti“, ponovno, prave mini seriju 3:1 i prvi put imaju tri gola prednosti (10:7) u 22. minuti. U završnici poluvremena Izviđač je imao nekoliko propuštenih prilika da dođe do osjetnije prednosti, ali uporni i borbeni gosti otišli na odmor, tek, s dva gola zaostatka (13:11).

Drugo dio Izviđač je zaigrao mnogo efikasnije, prednost je iz minute u minutu rasla i u 50. minuti bilo je „plus“ osam (25:17). Brze kontre i dalekometni projektili Ante Grbavca parale su mrežu bivšeg „Skauta“ Adnana Šabanovića, kojeg je, i ovaj put, na predstavljanju, ljubuška publika toplo pozdravila.

U završnici utakmice trener Izviđača Zdenko Grbavac, „spustio je gas“, dao je priliku svima, to koriste gosti i smanjuju zaostatka na četiri gola. Na koncu „Skauti“ su, pozdravljeni od publike, proslavi pobjedu na parketu bilo je 30:26 u njihovu korist.

Na koncu, treba se odati priznanje i pohvale svim rukometašima Izviđača za pristup, htijenje i borbenost.

Raduje efikasnost Ante Grbavca koji je bio najefikasniji igrač utakmice sa šest pogodaka, ali svakako treba istaći mladog vratara Ivana Ereša koji je, kad se lomio rezultat, „skinuo“ tri sedmerca i digao ljubušku publiku na noge.

Kod Vogošće najbolji strijelac je bio Tarik Međić s pet pogodaka. Adnan Šabanović skupio je deset obrana.

HRK Izviđač – RK Vogošća 30:26 (13:11)

HRK Izviđač: Tolić (2 obrane), I. Ereš (6 obrana, 3 sedmerca), Grbavac (1 obrana), Miličević 1, J. Ereš 3/1, Hrstić 4, Grgić, Mandić 3, Marković, Čutura 3, Jarak 3, Šarac 3, A. Grbavac 6, J. Grbavac 1, M. Pavlak 2, Rodin 1.

Trener: Zdenko Grbavac.

RK Vogošća: Haseljić, Šabanović (10 obrana), Geko 1, Džinović 4, Samjilbegović, Bečić 1, Korjenić 2, Međić 5, Ovčina 3, Tufekčić 2, Dervišević, Jelačić 1, Divković 4, Đapo, Pandžić, Dedajić 3.

Trener: Daniel Riđić.

U sljedećem 28. kolu, koje se igra u utorak, Izviđač gostuje u Cazinu gdje će odmjeriti snage s momčadi Krajine kojoj „gori pod nogama“.