Nastavljena je serija pobjeda nogometaša Širokoga Brijega. Ovog puta igrači Gorana Sablića svladali su Vitežane sa 3:0 u utakmici osmine završnice Kupa BiH, pa su preskočivši još jednu prepreku izborili plasman među osam najboljih.

Slično kao u nedavnom prvenstvenom dvoboju istih suparnika na Pecari bilo je to još jedno “mučenje” u kojem je bilo vidljivo kako je domaćin dosta bolja momčad, no teško se dolazilo u one izrazite prilike, pa su tako ponovno u prvih 45 minuta mreže ostale netaknute.

Iz tog prvog dijela izdvojili smo Barabanov pokušaj, kojeg je Baša lijepo uposlio u 20. minuti, ali ovaj nije pogodio iz dosta dobre pozicije. Lončar je u 29. minuti uputio kvalitetan ubačaj, ali je Jurić zakasnio na loptu, pa je i ta prilika otišla u nepovrat.

Baša je u 40. minuti iz slobodnjaka gađao malo pored gola, a u 43. minuti veliku pogrešku načinio je gostujući vratar Ćutahija, međutim mladi širokobriješki napadač Jurić okliznuo se u presudnom trenutku, pa nije uspio oduzeti loptu i gurnuti u praznu mrežu. Samo minutu kasnije nova pogreška Ćutahije, ali su domaćini još jednom nedorečeni.

Iz tog prvog dijela izdvajamo i dvije javne opomene za Vitežane. Najprije se zbog preoštrog starta nad suparničkim vratarem u bilježnici suca Samira Spahalića iz Mostara našao Livaja, a kasnije zbog prigovora i negdašnji igrač Širokog Brijega Ivan Peko.

U nastavak susreta i jedan i drugi trener su ušli sa po jednom izmjenom, pa je tako kod domaćih umjesto Jurića zaigrao iskusni Wagner, dok je kod gostiju trener Branko Karačić iz igre izvukao Mamića, a ubacio Đogića.

Vitežani su odmah i zaprijetili, no nisu iskoristili prvu i jedinu ozbiljniju šansu na utakmici, jer je Bilobrk odlično reagirao. Odmah na drugoj strani u 48. minuti Wagner je izborio prekršaj na 20-tak metara od protivničkog gola, a kapetan Josip Barišić zabio iz slobodnjaka za 1:0 i radost malobrojnih gledatelja.

Nakon prvog ubrzo je uslijedio i drugi gol. Bojo je na nepropisan način u kaznenom prostoru zaustavio Barabana, a Wagner pogodio za 2:0.

Ćutahija je u 64. minuti izvrsnom intervencijom zaustavio Marićev (također zaigrao u nastavku susreta) pokušaj glavom, a dvije minute kasnije gosti su zbog nepromišljenosti Bibića ostali s čovjekom manje. Prvo mu je sudac dao javnu opomenu zbog prigovora nakon što je izgubio jedan duel, a nakon dodatnih prosvjeda uslijedila je i dodatna sankcija u vidu drugog žutog, a samim time i isključujućeg crvenog kartona.

Wagner je zbog ozljede u 72. minuti napustio igru, potom je Baraban u 77. minuti promašio dobru priliku, ali ne i Matić u 84. minuti kada postiže gol glavom za konačnih 3:0 i ovjeru širokobriješkog prolaza u četvrtzavršnicu kupa.

Široki Brijeg – Vitez 3:0 (0:0) (Barišić 48., Wagner 51-11m, Matić 84.)