Velika pobjeda Širokog Brijega u derbiju na Grbavici. Apsolutno zaslužena, jer Široki je bio uvjerljivo bolja momčad od Željezničara kojega je samo sjajnim obranama do zadnjih minuta u igri držao vratar Kjosevski.

“Plavo-bijeli” su poveli već u 2. minuti. Odličnu akciju okrunio je Marić pogotkom s 15-ak metara iskosa nakon ubačaja Markovića s lijevog krila. Željezničar je izjednačio u 19. minuti. Veselinović je centrirao, Bilobrk nije uspio uhvatiti loptu nakon tog centaršuta i ona se odbila na nogu Hajdareviću koji je pogodio za 1:1.

Ipak, već u 28. minuti novo vodstvo Širokog. Sjajnu kontru odigrali su izabranici Goce Sedloskog, Franjić je probio desni bok Željine obrane, odigrao u pravom trenutku povratnu loptu na desetak metara za usamljenog Begonju kojem nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu.

Na početku nastavka pogriješio je Perković, Ramić mu je ukrao loptu i asistirao Jazviću za izjednačenje – 2:2. Kjosevski je nakon toga sjajnim obranama spašavao Želju (Ćorluka, Begonja, Bagarić…), no na kraju je Široki ipak došao do trećeg gola i pobjede. Vratar Željezničara oborio je u kaznenom prostoru Bagarića, Petrović pokazao na bijelu točku, a Eliomar donio veliku radost Širokobriježanima – 2:3

STRIJELCI: 0-1 Marić (2), 1-1 Hajdarević (19), 1-2 Begonja (28), 2-2 Jazvić (49), 2-3 Eliomar (86-11m).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Pavić, Osmanković, Rodin, Ramović (56. Dacić), Krpić, Zilić (46. Osmanović), Šabanadžović, Veselinović, Hajdarević, Jazvić (70. Zec).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Franjić (76. Popović), Eliomar (88. Babić), Marić, Ćorluka, Kovačić, Begonja, Perković, Bagarić, Marković.