Široki Brijeg je odnio sva tri boda s Tušnja. Nakon prolaza u Kupu BiH protiv istog protivnika na jedanesterce, “Plavo-bijeli” su u prvenstvenom dvoboju slavili golom Jurića iz 49. minute.

Eliomar je započeo akciju na sredini terena, produžio za Kožula koji je u kaznenom prostoru domaćih pronašao Jurića, a ovaj je s desne strane iz teške pozicije s 12-13 metara u padu pogodio suprotni kut gola Tuzlaka. Prizeman udarac nije bio toliko jak koliko precizan i iako se činilo da je Čokorilo na lopti ona je ipak neuhvatljivo za vratara Slobode odskakutala u mrežu.

Uz pobjednički zgoditak, najbolju prigodu na utakmici zabilježili smo u 29. minuti, i to pred golom domaćih. Bila je to mat-pozicija, Jurić je izišao sam pred gol Slobode, ali je Čokorilo ipak obranio njegov udarac.

U 66. minuti put do pobjede Širokom dodatno je olakšao Hadžanović koji je u razmaku od samo desetak minuta zaradio dvije javne opomene, odnosno isključenje.

STRIJELAC: 0-1 Jurić (49).

CRVENI KARTON: Hadžanović (66).

SLOBODA: Čokorilo, Adžem, Salihović, Pršeš (63. Pirić), Husejinović (63. Livančić), Smajić (69. Čivić), Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul (79. Vukoja), Matić, Eliomar (81. Franjić), Ćorluka, Popović (69. Bagarić), Jurić, Kovačić, Begonja, Perković, Marković.

Na kraju susreta uprava NK Široki Brijeg bila je napadnuta u svečanoj loži od strane ljudi koji su vjerovanto navijači Slobode, izvijestio je Sport1.ba

Kako je sve izgledalo pogledajte u videoprilogu.