Košarkaši Širokog vraćaju se gdje pripadaju, a pripadaju među eliti što su dokazali i ove subote u prepunoj dvorani na Pecari!

Navijači, gledatelji, igrači, trganje živaca do zadnje sekunde i euforija za pamćenje, a koja nadamo se tek dolazi…

Ono što su pokazali od početka starta ovosezonske Lige BiH gdje su držali konstantno vrh tebe, sa svojom igrom nastavili su i u Ligi 6 te došli do finala i ulaska u ABA 2 ligu.

Iako možda zvuči da je bilo lako sa Slobodom ostvariti to u polufinalu, to baš i nije bilo tako.

Prvu utakmicu košarkaši Širokog na svom parketu su bez većih problema Slobodi nanijeli uvjerljiv poraz rezultatom 104:90. Druga utakmica na gostovanju u Tuzli nije prošla ni blizu prve, tako da su se kući vratili porazom 82:72.

Uslijedila je odlučujuća treća utakmica na Pecari koja je priuštila pravu košarkašku borbu s obje strane, iako se činilo u prvoj polovici kako će to biti samo jedna rutinska pobjeda košarkaša Širokog koji su na poluvrijeme otišli dobro šuterski raspoloženi i vodstvom 44:28.

Drugo poluvrijeme obrnuta situacija na parketu i Sloboda preuzima dominaciju igre, dok domaćini počinju biti izgubljeni ne znajući što napraviti kako bi zaustavili igru gostiju kojima sve ide od ruke i rade uvjerljiv skor razlike 17:0 u trećoj četvrtini. Dok u četvrtoj već počinje igra Širokog, a gosti ne posustaju olako, tako da je rezultat svo vrijeme bio skoro pa izjednačen što i je bio u jednom trenutku kao i igra obje momčadi. No pred kraj utakmice faul za faulom, slobodnjak za slobodnjakom, Široki drži kakvu taku koš razliku i na kraju upisuje pobjedu rezultatom 76:72.

FOTOGRAFIJE na službenoj Facebook stranici portala MTV.ba:

Široki se ovom pobjedom plasirao u finale Prvenstva BiH gdje će snagu odmjeriti sa Sparsom, ali i osigurao nastup u ABA 2 ligi sljedeće sezone.

Atmosfera u dvorani za pamćenje, za koju su definitivno najviše zaslužni navijači i puna dvorana, pa pogledate kako je to izgledalo u video prilogu portala SirokiBrijeg.info: