Od samog početka nogometaši Posušja su stvarali prilike za pogodak, a prvu nije iskoristio Buhač, nakon ubačaja Bešlića s desne strane.

Samo dvije minute kasnije odlična lopta Vranjića s centra, a Bešlić šutira malo pored desne stative gola gostiju.

Prilike pred golom gostiju se redaju, a iduću je propustio Begić šutem u vratara gostiju.

Nakon propuštenih prilika danas odlični Mario Vranjić je povukao loptu s centra, dodao lijevo do Lučića, koji mu vraća povratni pas, a on s ivice šesnaesterca oslobađa se svog čuvara i snažnim udarcem postiže prelijepi pogodak za vodstvo domaćina u 20. minuti susreta.

Samo minut kasnije gotovo s istog mjesta šutira Vranjić, a ovog puta ističe se sjajnom obranom golman gostiju.

U 25. minuti nakon kornera Ivan Buhač povećava vodstvo Posušja na 2:0 snažnim šutem s dvadesetak metara.

Gosti prvi put prijete u 30. minuti iz slobodnog udarca Berbić pogađa vanjski dio mreže.

U idućoj akciji Šamić bježi obrani domaćina, ali se ne snalazi najbolje u dobroj situaciji za goste da smanje rezultat.

Agilni po desnoj strani Ivan Bešlić idealno odigrava povratnu za Ivana Buhača, a on šutira s desetak metara malo preko gola gostiju.
Širokobriježanin Lovro Musa je fino dodao za Begića, a njegov šut odlično brani golman Brezičanin.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Kovčić iz slobodnog udarca pogađa vanjski dio mreže gola domaćina.

Dvadesetak početnih minuta drugog poluvremena i nije bilo veći prilika, a prvu je tek u 65. minuti propustio Brekalo glavom, nakon ubačaja Glavine iz kornera.

Zatim se ne snalazi pred golmanom niti Mandarić, nakon ubačaja Vranjića te Begić nakon ubačaja s lijeve strane isto Marija Vranjića.

Do kraja utakmice još golu gostiju je zaprijetio i Ante Serdarušić šutom preko gola s ivice šesnaesterca.

Slaven iz Živinica u drugom poluvremenu bez prilike za pogodak, što dovoljno govori o igri Posušja.

U idućem kolu Posušje gostuje u Travniku, a nakon toga na Mokri Dolac dolazi Rudar iz Kaknja.

Cjeli susret igrače su bodrili najverniji navijači “Poskoci” koji su bakljadom obilježili 70. godina kluba.