Mladost je u Doboj Kaknju dočekala Široki u 7. kolu Premijer lige BiH gdje su na domaćem terenu 3:1 u ludoj završnici susreta nadigrali goste.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja. Široki je imao nešto bolje šanse. Prvu je propustio Wagner na otvaranju kada Hadžić brani njegov udarac, da bi potom nakon kornera prijetio i Brekalo, ali lopta ide tik uz stativu. Domaći su imali dva dobra pokušaja preko Anela Husića, ali je u oba navrata siguran bio Soldo na golu gostiju. Nastavak susreta donosi nekoliko dobrih šansi na obje strane.

Domaći su bolje otvorili nastavak, pa su preko Isakovića imali odličnu priliku, ali je mrežu Širokog spasila stativa. Inicijativu domaćih prekinuo je Wagner odličnim šutem iz slobodnjaka, kojeg je Hadžić sjajno obranio, ali u 73. minuti gosti ipak dolaze do vodstva. Sjajni Brazilac je skočio pored štopera domaćih, te je pogodio za 0:1.

Međutim, samo dvije minute kasnije domaći su poravnali. Veliku grešku golmana Širokog Solde, koji je ispustio loptu, koriste Gačan i Husić. Prvi je asistent, drugi strijelac za izjednačenje rezultata na 1:1.

FK Mladost DK – NK Široki Brijeg – 1-1 Husić by situacijeliga

Do kraja prava ludnica i još dva gola u mreži Širokog. Prvo je Goran Brkić u 85. minuti iskoristio penal za vodstvo od 2:1, da bi već u narednom napadu Anel Husić postavio konačnih 3:1.