Široki Brijeg se vratio na pobjedničke staze. Ni velika vrućina “Plavo-bijelima” nije smetala da nakon pet kola bez pobjede “razbiju” Krupu na Pecari. Gosti su očito u mislima na finale Kupa BiH protiv Željezničara i na Pecari ni u jednom trenutku nisu bili ravnopravan rival Širokom pa su doživjeli pravu katastrofu.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je 4:0 za Sablićeve izabranike. Krupa i nije prelazila centar domaćeg sastava koji je konstantno napadao i punio mrežu iza leđa Fejzića. Prvo je pogodio Matić na asistenciju Ćorića u 22. minuti, a samo dvije minute kasnije Baraban je nesebično uposlio Bagarića za 2:0. Kod sljedeća dva gola asistent je bio Marković, a mrežu gostiju pogađali su drugi put Matić i Josip Ćorić.

U drugom poluvremenu Široki je malo “spustio nogu s gasa” pa nismo vidjeli golijadu kao u prvom dijelu. Barišić je u 58. minuti ubacio za Lončara, a ovaj pogodio za više nego uvjerljivih 5:0, što se na kraju pokazalo i kao konačan rezultat ove utakmice.

STRIJELCI: 1-0 Matić (22), 2-0 Bagarić (24), 3-0 Matić (39), 4:0 J. Ćorić (44), 5-0 Lončar (58).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Peko, Baraban, Wagner, Ćorić, Lončar (72. Ivanković), Bralić, Bagarić, Marković. Trener: Sablić.

KRUPA: Fejzić, Galešić, Maksimović, Redžić, Makitan, Lukić, Vukotić (32. Savić), Balabanović, Aleksić, Banović (32. Guskić), Šamara. Trener: Starčević.

Izjave nakon utakmice NK Široki Brijeg – FK Krupa

Nakon utakmice trener Širokog Brijega Denis Ćorić je izrazio zadovoljstvo visokom pobjedom i raspoloženim strijelcima. Smatra da je Široki ušao dobro u utakmicu i već u prvom poluvremenu postigao četiri pogotka te zasluženo pobjedio. Trener Krupe Slobodan Starčević je čestitao Širokom na zasluženoj pobjedi te istaknuo da je njegova momčad fokusirana na finale Kupa koje ih očekuje, no nada se da će njegova momčad izvući pouku iz današnje utakmice. Više u video prilogu…