“Plavo-bijeli” su nastavili pobjednički niz i upisali devetu uzastopnu pobjedu. GOŠK nije imao nikakvih izgleda na Pecari nakon uraganskog početka Sablićevih izabranika, već u četvrtoj minuti bilo je 2:0.

Smušeno je reagirala obrana GOŠK-a u 3. minuti, loptu je presjekao Menalo i uposlio Čabraju koji sa sedam-osam metara pogađa mrežu iza leđa Mozića. Samo minutu kasnije Menalo je strijelac nakon velikog pritiska i duge akcije koju je napadač domaćih okončao golom iz neposredne blizine.

Već do 10. minute lako je moglo biti i 5:0, no Čabraja u dva navrata i Ćorić nisu bili precizni, odnosno Kozić je odličnom intervencijom spasio goste od prave katastrofe. Menalo je u 15. minuti mogao još jednom biti strijelac, ali Kozić je izbio u korner. Do kraja poluvremena Široki je usporio, no unatoč tomu gosti praktično nisu uspjeli prijeći centar.

Nastavak nije ni izbliza donio toliko uzbuđenja kao prvi dio. Kao da su i jedni, i drugi bili svjesni da se ništa značajnije ne može promijeniti pa se igralo u znatno nižoj brzini. Istina, GOŠK se donekle oslobodio, ali bez prave opasnosti po Bilobrka, a Široki je opet preko Menala u dva navrata i Čabraje mogao do povećanja vodstva, no ostalo je 2:0 sve do nadoknade izgubljenog vremena kada je Matić iz blizine na Ćorićevu povratnu loptu pogodio za 3:0.

STRIJELCI: 1-0 Čabraja (3), 2-0 Menalo (4), 3-0 Matić (90+1).

CRVENI KARTON: Đajić (90).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul (79. Ivanković), Matić, D. Ćorić, Čabraja, Ćorluka, Menalo (85. Baraban), Lončar (83. Marić), Begonja, Bralić, Marković. Trener: Sablić.

GOŠK: Kozić, Radeljić, Ereiz, Odak, Anković (59. Ramić), Đajić, Raguž (78. Mišić), Zolj (59. Sušić), Deak, Vego, Kobiljar. Trener: Musa.

Izjave trenera nakon utakmice Širokog Brijega i GOŠK-a

Nakon susreta puno zadovoljniji mogao je biti trener Širokog Goran Sablić vrlo važnom pobjedom dok je s druge strane trener GOŠK-a Slaven Musa čestitao domaćinu na apsolutno zasluženoj pobjedi te istakao da su nadigrani u svim elementima nogometne igre i kako se sada moraju okrenuti idućim susretima i tražiti svoju priliku.