„Plavo-bijeli“ su u prvom susretu poluzavršnice Kupa BiH u odličnoj atmosferi na Pecari došli do priželjkivane prednosti protiv Željezničara, odnosno ostvarili su primarnu zadaću – postigli su barem jedan, a nisu primili nijedan gol. Trenutak odluke zbio se u 55. minuti kada je po desnom boku pored dvojice obrambenih igrača Želje prošao Ćorluka, uposlio usamljenog Krstanovića koji je neometan iz blizine zatresao mrežu iza leđa Kjosevskog.

Široki je bolje ušao u utakmicu, za razliku od dosta nedorečenih gostiju iz Sarajeva. Već u trećoj minuti u prigodi je bio Krstanović, a malo kasnije i Wagner, no ostalo je 0:0. Kako je vrijeme odmicalo sve se polako pretvaralo u svojevrsnu šahovsku partiju u kojoj se nije umiralo u ljepoti, niti je bilo previše izglednih situacija za gol.

nkširokiželjo12417 14

U nastavak je, pak, Široki ušao furiozno, sa željom da što prije postigne zgoditak. Kojesvski je spašavao goste, pa i uz pomoć vratnice, kao u 52. minuti, kada je zaustavio Markovićev udarac. U 54. odličnu prigodu imao je Bralić, ali vratar Željezničara još jednom je bio na visini zadatka. Ipak, u sljedećem napadu Široki je na već opisani način preko Krstanovića zasluženo stigao do prednosti.

Bili su to trenuci u kojima je Široki nošen vodstvom i publikom mogao i do drugog gola, jer gosti su bili u šoku. Ipak, sredinom drugog dijela Željezničar se uspio malo trgnuti pa i preuzeti inicijativu, ali bez veće opasnosti po gol Bilobrka. S druge strane, Čabraja je zamalo udvostručio prednost „Plavo-bijelih“.

Ipak, ostalo je minimalnih, ali za Kup često velikih 1:0. Uzvrat je 19. travnja na Grbavici.

STRIJELCI: 1-0 Krstanović (55).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Wagner (86. Baraban), Ćorluka, Menalo, Lončar (90. Kožul), Bralić, Krstanović (70. Čabraja), Marković. Trener: Sablić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Marković (68. Radinović), Blagojević, Bogičević, Zakarić, Kerla, Zeba (77. Bekrić), Musa, Lendrić (86. Nikolić), Stevanović. Trener: Petrović.