Velika pobjeda Širokog na Grbavici preko kaznenog udarca

Velika pobjeda Širokog na Grbavici, kojom je konačno i uhvačen priključak s “gornjim domom”. Tradicija uspješnih rezultata u dvobojima sa Željezničarom nastavljena je i u derbiju 17. kola u Sarajevu, “Plavo-bijeli” su golovima Bagarića i Ćorića u uzbudljivoj utakmici odnijeli sva tri boda.

Izabranici Tonija Karačića poveli su u 34. minuti. Bagarić je nakon Barišićeva centaršuta sjajno uklizao na drugoj vratnici i pored zaspalih Erića i Pavića pogodio za 0:1. Željezničar je do izjednačenja došao osam minuta kasnije, Štilić je iz blizine bio strijelac nakon ubačaja Ramovića.

Do sva tri boda Široki je došao u samoj završnici, Erić je prekršajem zaustavio Bagarića u kaznenom prostoru domaćih, a Ćorić je bio neumoljiv s bijele točke – 1:2.

Želejzničar je, inače, u 36. minuti propustio realizirati kazneni udarac, Krpić je pogodio vratnicu, a u nekoliko navrata Zlomislić je sjajno zaustavljao udarce Štilića, Kovačevića, Osmankovića, Stevanovića i Zajmovića. Široki je, pak, cijelu utakmicu opasno prijetio iz protuudara, uglavnom preko raspoloženog Bagarića.

STRIJELCI: 0-1 Bagarić (34), 1-1 Štilić (42), 1-2 Ćorić (90-11m).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović (85. Stanić), Pavić, Krpić, Ramović, Štilić, Bogičević, Alispahić (75. Bojo), Sadiković, Veselinović (66. Zajmović), Osmanković. Trener: Osim.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Matić, Barišić, Ćorić, Angelov (84. Jurić), Marić (75. B. Vukoja), Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin. Trener: Karačić.