Velež na domaćem terenu slavio protiv Širokog Brijega

Pobjednik zanimljivog dvoboja između Veleža i Širokog Brijega riješen je početkom drugog poluvremena praktično u samo četiri minute kada su domaći postigli dva gola.

Velež je do vodstva došao u 50. minuti. Dugo je trajao napad Rođenih, nakon ubačaja iz kuta lopta se odbila do Ćivića koji je ostao nečuvan i prizemnim udarcem mirno zatresao mrežu iza leđa Zlomislića.

Nisu se Karačićevi izabranici pošteno ni oporavili od ovog šoka, a već je bilo 2:0. S dvadesetak metara silovito je šutirao Radovac, na putu prema golu Širokog lopta je nekog pogodila i promijenila smjer, dovoljno da prevari Zlomislića – 2:0.

U 78. minuti „Plavo-bijeli“ su postigli gol nade i smanjili na 2:1. Jurilj je petom ostavio za Ikića, uslijedio je centaršut i precizan udarac Stipe Jurića glavom za radost Širokobriježana. No, više od ovoga Široki do kraja nije uspio napraviti kako bi došao barem do boda.

STRIJELCI: 1-0 Ćivić (50), 2-0 Radovac (54), 2-1 S. Jurić (78).

VELEŽ: Bobić, Zeljković, Pršeš (76. Osmić), Ćosić, Cvijanović (65. Ovčina), Brandao, Anđušić (65. Cvijanović), Dario, Čivić, Radovac, Mulić. Trener: Feđa Dudić.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić (87. Knežević), M. Jurić, Obšivač, Stanić, Mašić, Marić, Pervan (56. Vukoja), Ćorić (68. Jurić), Jović (68. Ikić), Angelov (56. Jurilj). Trener: Toni Karačić.