Uvjerljiva pobjeda Širokog nad Radnikom i prvi bodovi novog trenera

“Plavo-bijeli” su u trećem kolu stigli do prve pobjede u novoj sezoni. Pao je tradicionalno neugodni Radnik, a golemi dio posla na putu do trijumfa obavljen je već u prvom poluvremenu, kada su domaći postigli golove preko Jovića i Ćorića, a gosti ostali s desetoricom nakon isključenja Simonovića.

Široki je do vodstva mogao već u petoj minuti, no na Ćorićev ubačaj zamalo je zakasnio Bagarić na drugoj vratnici. Onda se Jović u desetoj minuti dugo namještao na udarac s ruba kaznenog prostora, a kako mu u konačnici nitko nije izišao u blok, nakon oštroga i preciznog prizemnog udarca zatresla se mreža iza leđa Kozića u desnom donjem kutu.

Samo minutu kasnije Radnik je ostao s desetoricom, Simonović je u izglednoj poziciji za postizanje gola napravio prekršaj na Joviću, a Sivac mu opravdano pokazao put u svlačionicu. U takvom odnosu snaga samo pitanje vremena bio je kada će Široki postići drugi gol. Učinio je to Dino Ćorić u 30. minuti sjajnim “suhim listom” s 22-23 metra, Kozić tu nije mogao ništa nego pogledom ispratiti put lopte u mrežu.

Ćorić je u 33. bio zamalo neprecizan, a Bagarić je baš na asistenciju Ćorića u 41. izišao sam pred Kozića, prebacio ga, ali također nije pogodio, lopta je otišla zamalo pored desne vratnice. Radnik je uzvratio u 38. minuti, nakon pogreške Kovačića Zlomislić je odlično obranio Mekićev udarac iz izgledne pozicije, a u 45. Radović je oštro šutirao preko vratnice.

Nastavak, na žalost, nije ponudio sadržajno poluvrijeme kao prvo, zabilježili smo tek nekoliko poluprigoda. Posebice u prvih 15-20 minuta drugog dijela zavladala je nepotrebna nervoza na travnjaku, Sivac je uzavrele strasti i preoštre prekršaje morao smirivati brojnim javnim opomenama. Ipak, u samoj završnici susreta, kada je Radnik krenuo potpuno naprijed, Širokom je ostalo i više nego dovoljno prostora za protuudare, a jedan takav na asistenciju B. Vukoje iskoristio je Bagarić za uvjerljivih 3:0.

STRIJELCI: 1-o Jović (10), 2-0 Ćorić (30), 3-0 Bagarić (86).

CRVENI KARTON: Simonović (11).

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Dino Ćorić (89. Z. Vukoja) , Jović (85. Jurić), Marić, Stanić (67. B. Vukoja), Kovačić, Bagarić, Enin. Trener: Denis Ćorić.

RADNIK: Kozić, Bečelić (46. Sušić), Radović, Simonović, Mekić, Popara (31. Despotović), Peco, Maksimović (66. Bradonjić), Karić, Đurić, Šubert. Trener: Mladen Žižović.

Ćorić: Čestitam igračima i navijačima, ovo je naša zajednička pobjeda

• Čestitam momcima na prikazanoj igri i potpuno zasluženoj pobjedi. Vjerujte mi, nije im bilo lako, bili su pod velikim imperativom pobjede. Ipak, otvorilo nam se na samom počeku. Rano smo poveli odličnim pogotkom Tonija Jovića i samo dvije minute nakon toga ostali i s igračem više na travnjaku nakon isključenja Miloša Simonovića. Potpuno smo kontrolirali utakmicu, nametnuli svoj ritam igre i stigli do povećanja vodstva preko Dine Ćorića. U drugom poluvremenu smo morali malo bolje reagirati. Uslijed sigurnog vodstva došlo je do blagog opuštanja i nepotrebne nervoze koja se osjetila na našoj igri. No, sve dvojbe je riješio Dražen Bagarić svojim drugim ovosezonskim pogotkom i ovjerio našu potpuno zasluženu pobjedu. Vjerujem kako će ova pobjeda biti pravi vjetar u leđa za utakmice koje slijede. Hvala navijačima na podršci, ovo je naša zajednička pobjeda. Siguran sam kako ćemo se i ubuduće radovati zajedničkim uspjesima, kazao je trener NK Široki Brijeg Denis Ćorić nakon uvjerljive pobjede protiv FK Radnik Bijeljina (3:0).