Uvjerljiva pobjeda rukometašica Izviđača nad Katarinom

Rukometašice Izviđača zabilježile su i četvrtu prvenstvenu pobjedu, u susretu 4.kola PL slavile su u Ljubuškom protiv Katarine 37:24 (18:15).

Prvo poluvrijeme i nije nagovještavalo tako uvjerljivu pobjedu, u prvih dvadesetak minuta ljubuške rukometašice su održavale prednost od jednog do dva gola (12:10 u 20.minuti) iako su dvije minute ranije gošće bile u egalu (10:10). Na odmor se otišlo s prednošću domaćina 18:15.

U nastavku susreta s nekoliko serija od 3:0 i 4:0 rukometašice Izviđača uspjele su se odvojiti, serijom 4:0 u 43.minute skautice su povele 27:19, deset minuta kasnije nakon tri uzastopna gola bilo je plus deset 33:23, a posljednjom serijom 4:0 u posljednjih pet minuta susreta domaće su rukometašice došle do pobjede 37:24.

Domaće strijelce predvodila je Marija Boras s 11 postignutih golova, 10 je postigla Marija Gudelj, 6 josipa Tomić, a 4 Ana Vrančić. Kod gošći Ana Petrović je zabila 10, Milada Trbonja 5, a Adna Orahovac 4 gola.

Za najbolju igračicu Izviđača stručni žiri proglasio je Mariju Gudelj, a kod Katarine Adnu Orahovac.