Uvjerljiva pobjeda rukometašica Izviđača na domaćem parketu nad Katarinom

Rukometašice Izviđač Central osiguranja bez većih problema došle su do još jedne uvjerljive pobjede nad slabašnom ekipom Katarine. Prvi dio prvog poluvremena nije nagovještavao da će pobjeda domaćih rukometašica, nakon završetka šezdeset minuta igre, biti tako uvjerljiva. Naime, prvih desetak minuta proteklo je u rastrganoj igri s puno tehničkih pogreški. I jedna i druga ekipa postižu, tek, po dva pogotka tako da je u desetoj minuti rezultat glasio 2:2. Još desetak minuta, iako se igralo nešto efikasnije, igralo se u ritmu „gol za gol“, tako da je u 20. minuti rezultat bio u egalu (7:7). U posljednjih desetak minuta proradio je domaći napad, a obrana na čelu s Martom Gudelj, koja je u prvom poluvremenu obranila 15 udaraca, je bila nesavladiva. Do kraja poluvremena domaće postižu 8 uzastopnih pogodaka i odlaze na odmor s rezultatskom prednošću 15:7.

U drugom poluvremenu domaće nastavljaju se efikasnom igrom i u 43. minuti stižu do 16 golova prednosti (26:10). Rukometašice Izviđač Central osiguranja, zadovoljne visokom prednošću, „usporavaju“, a trenerica Maja Prusina Bošnjak daje priliku rukometašicama s manjom minutažom koje uspijevaju zadržati visoku prednost do kraja utakmice. Na koncu domaće rukometašice uvjerljivom pobjedom 36:20 dolaze do nova tri boda, koja ih zadržavaju u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Kuriozitet ove utakmice su 22 obrane za 40 minuta igre Marte Gudelj, koja je ponijela i titulu najbolje igračice susreta. Njena sestra Marija bila je najefikasnija rukometašica susreta s 10 pogodaka, Marija Boras postigla je 8, Matea Nosić 7, Mirjana Mišetić 5, a po 3 su postigle Andrea Vrdoljak i Dea Vuković. Još jedan podatak je za „vjerovati ili ne“, vratarice Izviđača skupa su skupile 32 obrane (Marta Gudelj 22, Blaženka Pandža 10 ) što iznosi fantastičnih 62% obrana.

U ekipi Katarine najefikasnija je bila Maja Knezović s devet pogodaka.

RK Izviđač Central Osiguranje – RK Katarina 36:20 (15:7)

RK Izviđač CO: Marta Gudelj (22 obrane), Pandža (10 obrana), Vuković 3, Vrdoljak 3, Marija Gudelj 10, Mišetić 5, A.Boras, Pavlović, Nosić 7, Prskalo, M. Boras 8, Jelavić, Kraljević, Miloš, M. Bunoza, P. Bunoza.

Trener: Maja Prusina Bošnjak.

RK Katarina: N. Petrović (6 obrana), Šimunović, I. Petrović (4 obrane), Soldo 3/2, Knezović 9/2, Slišković, Pandžić 1, Domić 1, Rotim 2, Arapović 4, Ćurić.

Trener: Jelena Kekić.

Sedmerci: Izviđač CO -, Katarina 4/4
Isključenja: Izviđač CO 8 minuta, Katarina 4 minuta

U slijedećem 7. kolu rukometašice Izviđač Central osiguranja gostuju u Kozarskoj Dubici.