Napokon u pravom izdanju viđeni su košarkaši Širokoga u Ligi za prvaka. Nakon blijedih gostujućih izdanja i uvjerljivih poraza od Igokee i Zrinjskoga igrači trenera Damira Vujanovića s uvjerljivih 95:68 (22:17, 22:9, 26:19, 25:23) porazili su sarajevsku Bosnu Royal i stigli do prve pobjede nakon čega se na Pecari svakako dosta lakše diše.

Gosti su se u rezultatskom egalu držali uvodnih devet minuta susreta, no pri rezultatu 17:17 domaćini rade seriju 12:0 i odlaze do lijepih 29:27 poslije čega je sve nekako lakše išlo. Prednost se nastavila dizati tijekom prvoga poluvremena, pa su Širokobriježani na veliki odmor odnijeli 18 poena viška – (44:26).

Početkom nastavka Široki serijom 5:0 odlazi do 49:26, sredinom treće dionice ima i vodstvo 60:33, a nešto kasnije i najuvjerljivijih 66:36. Gosti su do okončanja treće četvrtine smanjili na 70:45.

U završnih deset minuta bilo je to rutinsko odrađivanje posla, “Studenti” su u jednom trenutku smanjili na 22 poena razlike, no ipak susret je završen s uvjerljivih 95:68 što je izgledalo pomalo nestvarno nakon tih uvodnih nastupa i poraza Širokoga, no možda je ovo ipak ono pravo buđenje i poruka svima ostalima kako ipak ove sezone i na Široki treba pripaziti.

Taljon Jamarvious Cromer je s 28 poena i 10 skokova predvodio Široki do pobjede, dok je Martin Junaković dodao 14 poena. U momčadi Bosne Cory Brandford i John Obrien su ubacili po 13 poena.

Pored same momčadi čestitke na večerašnjem izdanju zaslužuje i širokobriješka publika koja je tijekom cijele utakmice nosila svoju momčad, pa vjerujemo da će Širokobriježani i u narednim utakmicama na Pecari imati ovakvu podršku, jer uz onakvo navijanje put do uspjeha će svakako biti lakši.