Uvjerljiv poraz nogometaša Širokog Brijega od Veleža u prvoj ovosezonskoj pripremnoj utakmici

NK Široki Brijeg izgubio je u prvoj pripremnoj utakmici od FK Velež Mostar rezultatom 1:3 u susretu igranom na Pecari.

Ovo je bila prva od tri planirane pripremne utakmice Širokog uoči ogleda s kazahstanskim Kairatom u Europi, dok se Velež priprema za povratak u Premijer ligu BiH.

Za NK Široki Brijeg na teren su u prvom poluvremenu istrčali Miškić, Marušić, Hrkać, Matić, Vištica, B. Vukoja, Mašić, Jurilj, Marić, Z. Vukoja, Jović, dok su gosti izašli u sastavu Bogdanović, Skoko, Zvonić, Zeljković, Čivić, Ćosić, Behram, Vehabović, Ovčina, Brandao, Berisha.

Odličnu priliku već u prvoj minuti imali su gosti, sam se pred Miškićem našao Behram, ali novi vratar Širokog odlično je obranio.

Opasnija je bila gostujuća momčad u samom početku utakmice i nakon prve neiskorištene prilike, do pogotka su stigli u devetoj minuti. U strijelce se upisao Brandao.

Nakon primljenog pogotka domaćini su preuzeli inicijativu i pokušali brzo uzvratiti, ali prvu priliku Plavo-bijeli su imali u 17. minuti kada je s vrha šesnaesterca pucao Jović, ali golman je bio na mjestu.

Pred kraj prvoga poluvremena Goce Sedloski iz igre je izveo Marića i Marušića, a u igru su ušli Lovro Musa i Josip Bešlić.

Do kraja prvoga poluvremena nije bilo većih uzbuđenja jer nijedna momčad nije uspjela kreirati ozbiljniju šansu tako da je Velež, pogotovo zbog dobre igre na početku susreta, zasluženo na odmor otišao s prednošću od 0:1.

Sedloski je u drugom poluvremenu na teren poslao ovaj sastav Pehar, Ćorić, Kovačić, Barišić, Kvesić, Stanić, Babić, Enin, M. Marić, Franjić, Jurić.

Široki nije dugo čekao na izjednačenje. U svojem šesnaestercu prekršaj nad Marićem napravio je Bogdanović, a u 51. minuti precizan s bijele točke bio je Franjić koji je lako prevario vratara gostiju.

Velež je do 1:2 došao u 60. minuti. Nakon sudara Berishe i Pehara izvan šesnaesterca Širokog, loptu je sjajnim udarcem iskosa u praznu mrežu ubacio Cvijanović.

Plavo-bijeli nisu dobro reagirali u nastavku i 11 minuta kasnije Brandao, nečuvan u šesnaestercu, povećava vodstvo Veleža na 1:3.

Široki će odigrati još dvije pripremne utakmice – protivnici će biti tuzlanska Sloboda i sarajevski Željezničar, protiv kojeg bi se također u generalnoj probi trebalo igrati na Pecari, dok bi se druga utakmica protiv Tuzlaka najvjerojatnije odigrala u Tomslavgradu.