Unatoč vodstvu u prvom poluvremenu 2:0, u drugom Velež kući se s bodom sa Pecare vraća

Nogometaši Širokoga Brijega i Veleža odigrali su neodlučeno (2:2) u derbi susretu 3. kola Premijer lige BiH igranom u utorak navečer na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Domaći su odlično otvorili utakmicu te su prvu ozbiljnu priliku imali već u 6. minuti kada je Branimir Cipetić ubacio s desne strane, a Viktor Angelov je promašio loptu iz neposredne blizine.

U 19. minuti Jure Obšivač je zamalo postigao pogodak s polovice terena, a loptu je ispod grede morao čupati vratar Bobić.

Odlična igra Širokom se isplatila u 25. minuti kada je došao u vodstvo. Nakon brze akcije kapetan Dino Ćorić je glavnom spustio loptu za Pervana koji pronalazi nečuvanog Alena Jurilja, a mladi krilni napadač prebacuje vratara Bobića i pogađa za 1:0.

Bio je ovo Juriljev treći pogodak u tri utakmice na otvaranju prvenstva.

U 31. minuti izabranici trenera Tonija Karačića mogli su udvostručiti vodstvo, a Rođene je spasio Argentinac Dario Ferreyra koji se bacio pred loptu i blokirao Pervanov udarac. Domaći su tražili jedanaesterac, no na snimci se vidjelo da je lopta Veležovog braniča pogodila u leđa, a ne u ruku.

Ipak, Širokobriježani su udvostručili vodstvo u 44. minuti. Angelov je dodao Jurilju, a on sa strane pronalazi Marka Pervana koji loše puca, no lopta se odbila od nogu kapetana Zvonića te mu je upisan autogol.

Mostarci su u posljednjem napadu prvog poluvremena nakon veoma dobre akcije smanjili na 2:1. Vehabović je fantastično dodao Mehmedu Ćosiću koji još bolje puca i zakucava loptu u mrežu vratara Martina Zlomislića.

U nastavku susreta gledali smo zanimljivu utakmicu, a na prvu ozbiljnu priliku čekalo se do 60. minute kada se Toni Jović, koji je u igru ušao tek nekoliko minuta ranije, prikrao s leđa Veležom braniču i oduzeo mu loptu, no njegov udarac je završio pored vratnice.

U 66. minuti šok za domaće. Branimir Cipetić je u svom kaznenom prostoru srušio Brandaa, a sudac Admir Šehović pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator jedanaesterca bio je Fejsal Mulić.

Do kraja susreta gledali smo uzbudljivu utakmicu, obje momčadi su imale po nekoliko prilika za postizanje pogotka, no mreže su do posljednjeg sučevog zvižduka mirovale te je susjedski derbi završen podjelom bodova (2:2:).