Široki Brijeg nije uspio izboriti plasman u treće pretkolo Europske lige. Škotski Aberdeen na kraju se pokazao ipak previsokom preprekom, mada su „Plavo-bijeli“ imali pozitivan rezultat iz prve utakmice i dobru prigodu za vodstvo u prvom dijelu uzvrata na Pecari. Umjesto toga, uslijedio je pad od 60. minute, Aberdeen je pojačao tempo i s dva zgoditka u mreži Bilobrka potvrdio kako je, unatoč svemu, kvalitetnija momčad.

Najveću prigodu za gol propustio je Čabraja u 23. minuti. Sjurio se sam sa centra, no umjesto da pita Lewisa u koju će stranu šutirati za 1:0, pobjegla mu je lopta i propala je stopostotna situacija za vodstvo.

Prigode Aberdeena redale su se od 60. minute i moglo se osjetiti da gol visi u zraku. Prvo je Christie odlično šutirao dvadesetak metara, a Bilobrk odbio loptu na koju je natrčao Stewart i promašio prazan gol. Odmah u sljedećoj akciji ponovno je pokušao Christie, ali glavom gađa tik pored vratnice, baš kao i Considine u 63. minuti.

Široki je nakratko došao do daha u 68. minuti. Menalo se lijepo probio po desnom krilu, centrirao, a Krstanović iz voleja poslao pravi projektil pod gredu. No, iskazao se Lewis i vršcima prstiju izbacio loptu u korner.

U 72. minuti hladan tuš za domaće. Christie je dubinskom loptom proigrao Grega Stewarta koji je pravodobno utrčao u kazneni prostor i iskosa s desne strane pogodio suprotni kut gola Luke Bilobrka za vodstvo Aberdeena od 1:0.

Kraj širokobriješkim nadama da mogu do poravnanja stigao je samo šest minuta kasnije i Aberdeen je mogao početi slaviti prolaz u treće pretkolo. Christie je dijagonalom sjajno poslužio Mackay-Steena koji je utrčao iza leđa obrane Širokog i pogodio gornji suprotni kut – 0:2.

STRIJELCI: 0-1 Stewart (72), 0-2 Mackay-Steven (78)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, D. Ćorić, Čabraja (67. Ćorluka), Menalo, J. Ćorić (51. Lončar), Begonja, Bralić, Krstanović, Marković (78. Grubišić).

ABERDEEN: Lewis, Logan, Shinnie, Considine, O’Connor, Reynolds, McLean, Stewart (75. Tansey), Mackay-Steen (80. Rooney), Stockley (67. Maynard), Christie.

NAPOMENA: Tijekom dana fotografije i video prilozi atmosfere na facebook stranici portala SirokiBrijeg.info