U dvostrukom rukometnom programu Gruđanke uvjerljive protiv Tuzlanki i Mostarki

U dvostrukom rukometnom programu u Grudama su igračice HŽRK Grude u dva različita natjecanja sa dvije različite ekipe ostvarile uvjerljive pobjede.

Prvo su na parket izišle mlađe igračice kluba koje su odigrale susret 2.kola 1.lige RS Herceg Bosne protiv ekipe HRK Katarina iz Mostara. Prvo poluvrijeme je proteklo u dosta izjednačenoj igri uz dosta izmjena u vodstvu obje ekipe, ali kako se bližilo poluvrijeme Gruđanke su igrale sve bolje i na odmor otišle sa prednošću od dva gola(16:14).

Drugo poluvrijeme je samo u početku bilo slično prvom, a onda su grudske rukometašice pojačale tempo i počele povećavati svoju prednost. Na kraju su slavile uvjerljivo rezultatom 38:30.

Nakon toga je odigrana utakmica 4.kola Premijer lige BiH u kojoj je domaća ekipa HŽRK Grude dočekala prošlosezonskog doprvaka ,ekipu Jedinstva iz Tuzle.

Od samog početka utakmice Gruđanke su krenule izuzetno jako i odmah dale do znanja oslabljenim gošćama da se ne mogu nadati povoljnom rezultatu. Prednost je rasla iz minuta u minut da bi na poluvrijeme otišli sa prednošću od 26:13. U drugom poluvremenu je nastavljeno otprilike u istom stilu. Iako su grudske rukometašice igrale veoma efikasno ipak obrana nije najbolje obavila svoje zadatke. Ipak krajnji rezultat je više nego uvjerljiv tako da su Gruđanke popravile svoj dosta loš dojam koji su ostavile u prošlom kolu u Dubici.

Za najbolje igračice su proglašene Amanda Marić iz HŽRK Grude i Renata Petrović iz OŽRK Jedinstvo Tuzla

U idućem kolu HŽRK Grude gostuje kod novog premijerligaša ,ekipe Hrasnice.

HŽRK Grude – OŽRK Jedinstvo Tuzla 57:29(26:13)-Premijer lige BiH , 4.kolo

HŽRK Grude: Darjana Vukliš (18 obrana) Nikolina Petrović (3 obrane), Amanda Marić 9, Nikolina Čutura 13, Anja Boban, Andrea Soldo 3, Ana Nikić, Ana Mikulić, Klara Mikulić 3, Lejla Kasumačić 14, Edina Demić 7, Anita Azinović 5, Marija Brakić, Anđela Boras, Paula Miloš, Diana Pelivan 3.
Trener: Kornelija Leko