Totalnom dominacija nad Izviđačicama, rukometašice Gruda četvrti put uzastopno izborile finale KUP-a BIH

Uzvratna utakmica poluzavršnice KUP-a BiH bila je potpuna suprotnost prvoj utakmici koja je odigrana prije 15 dana u Ljubuškom. Samo prvih nekoliko minuta je trajala nervoza domaćih igračica, točnije do 5.minuta i rezultata 2:2. Nakon toga Gruđanke kreću u stvaranje prednosti te do 9.minute stvaraju prednost od 5:3 , a onda kreću u furioznih 10 minuta u kojima prave 6:0. Do kraja poluvremena su grudske rukometašice udvostručile svoju prednost i na odmor otišle rezultatom 18:9.

Prvu polovinu drugog poluvremena su Gruđanke malo popustile, ali su ipak prednost nije bila manja od 6 golova, a onda završnu četvrtinu utakmice ponovo pojačavaju tempo i odlaze na krajnjih +13 i rezultata 34:21.

Ukratko bi se moglo reći da su prvakinje odigrale jednu svoju dosta dobru utakmicu i ostvarili sigurnu pobjedu te tako popravili veoma loš dojam od prve utakmice poluzavršnice KUP-a uLjubuškom.

HŽRK Grude je četvrti put uzastopno izborio finale KUP-a BIH dok ŽRK Izviđač CO Ljubuški neće braniti naslov pobjednika KUP-a BiH.

HŽRK Grude – ŽRK Izviđač CO Ljubuški 34:21(18:9)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš, Nikolina Petrović, Nikolina Brnada, Amanda Marić 5, Nikolina Čutura 6 Mihaela Miloš, Andrea Soldo 1, Ana Nikić 1, Andrea Boras , Klara Mikulić 4, Lejla Kasumačić 9, Edina Demić 7, Ana Mikulić , Anđela Boras , Diana Pelivan 1, Nikolina Vlašić
Trener: Kornelija Leko

Sedmerci: 2(1)
Isključenja: 6 min

ŽRK izviđač CO Ljubuški: Blaženka Pandža, Ivana Petrović, Ana Marija Bunoza, Katarina Prskalo, Martina Kraljević 2, Kata Miočević, Iva Grbavac 1, Marija Gudelj 6, Marija Boras 5, Zora Kraljević 1,Andrea Papac 3, Kristina Barišić 2, Zorana Miočević 1, Marija Brkić

Trener: Ivan Lovrić

Sedmerci: 1(0)
Isključenja: 4 min

Čestitke curama i stručnom stožeru na pobjedi i puno sreće u finalu koje će igrati protiv RK Hadžići DG i to 08. i 11/12.05.2019.g.