Težak poraz „Skauta“ u Vogošći

Rukometaši Izviđač Central osiguranja sinoć su u sklopu 10.kola Premijer lige BiH u rukometu teško poraženi od ekipe RK Vogošća Poljine Hills u Dvorani „Amel Bećković“ u Vogošći. Uglavnom igralo se „tvrdo“ u obrani, a u napadu „gol za gol“ do 16. minute, do rezultata 7:6 u korist Izviđača. Od 17. do 21. minute rukometaši Vogošće su se uspjeli „odlijepiti“, serijom 5:0, stigli su do četiri pogotka prednosti, koju su uspjeli održati do kraja poluvremena (13:9).

Na početku drugog poluvremena „Skauti“ su krenuli agresivnijom obranom, ali u napadu nisu popravili preciznost tako da Vogošća uspijeva zadržati prednost iz prvog dijela. Sve do 48. minute, do rezultata 18:14, prednost domaćina iznosila je od 3 do 5 pogodaka, nakon čega je domaćin serijom 8:1 došao do velike prednosti od 11 pogodaka s kojom je i priveden meč kraju.

Najefikasniji pojedinci kod Izviđača bili su Marko Vukić s pet i David Mandić s četiri pogotka.

Vogošću je do pobjede vodio Osmanhodžić sa osam dok je Stojanović dodao pet pogodaka, vratar Haseljić je bio odličan s 14 obrana.

RK Vogošća Poljine Hills- RK Izviđač Central osiguranje 27:16 (13:9)

RK Vogošća PH: Hadžić, Haseljić (14 obrana), Geko 1, Kadrić, Kreso 4, Korjenić 3, Zahirović, Pekić 1, Karamehmedović, Osmanhodžić 8, Bosić 2, Čorbo 1, Smajilbegović, Jelačić 2, Kovač, Stojanović 5.
Trener: Senad Skopljak.

RK Izviđač CO: Ivanković (2 obrane, sedmerac), Budalić (8 obrana), Kvesić, Miličević, Alilović, Mandić 4/1, Marković, Čutura 2, Leković 1, Jarak 2, Bubalo, Kaluđerović, Vukić 5, Rodin 1, M. Pavlak, A. Pavlak 1.

Trener: Silvio Ivandija.

Isključenja: Vogošća PH 12 minuta, Izviđač CO 4 minuta.
Sedmerci: Vogošća PH 1/0, Izviđač CO 1/1.

U sljedećem 11.kolu Izviđača u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom dočekuje momčad Slavije iz Istočnog Sarajeva.