Spars upisao pobjedu nad domaćinom Širokim

Košarkaši Sparsa upisali su pobjedu večeras u dvorani na Pecari nad domaćinom ekipom Širokog rezultatom 75:66 u derbi utakmici 20. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Prije početka susreta, minutom šutnje odana je počast za nedavno preminulog mladog nogometaša NK Široki Brijeg Krešimira Bandića.

Gosti su zahvaljujući dobroj obrani već od samog početka diktirali igru, tako da domaćinima nešto više od četiri minute nisu dozvolili da ubace koš, dok su oni u to vrijeme napravili dvocifrenu razliku 11:0. Kraj prve četvrtine završio je rezultatom 8:18 za Spars.

U drugoj četvrtini košarkaši Širokog se polako bude, ali gosti ne ispuštaju tako lako prednost i na odmor se odlazi rezultatom 26:36.

Drugo poluvrijeme osjeća se osvježenje na parketu i sama igra postaje zanimljivija, gdje publika polako diže i kreće bodriti domaćine, no to nije dovoljno bilo poravnati bar rezultat, ali Široko se približio i sa šest koševa razlike zaostaje od početnog naleta Sparsa i u posljednju četvrtinu se ulazi rezultatom 47:53.

Široki se malo probudio u posljednjoj četvrtini i upisuje prvo poravnanje rezultata 55:55, i to je bilo posljednje približavanje gdje gosti ponovno preuzimaju inicijativu i do kraja utakmice vodstvo te privode susret kraju i upisuju uvjerljivu pobjedu 66:75.

Najefikasniji u Sparsima bio je Almir Hasandić sa 14 poena, dok je Nemanja Protić postigao 13. Kod domaćih, Jure Zubac, Mateo Drežnjak i Filip Kraljević su postigli po 12 poena.